Škody za pojistné podvody přišly na šest miliard

Pojistné podvody jsou v Česku čím dál častější. Zatímco v roce 2000 při nich došlo k víc než čtyřem stovkám trestných činů, za loňský rok jich bylo už přes tisíc. Škody tím způsobené překročily za tři roky podle střízlivých odhadů expertů částku šesti miliard korun. Nejčastěji přitom dochází k podvodům s autopojištěním.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zaparkovaná auta

Jak dál vyplývá z nejnovějších statistik, pojistných podvodů je u nás zhruba o polovinu víc než v okolních státech. Potvrdil to generální tajemník České asociace pojišťoven Jaroslav Meseršmíd. "Jednak to souvisí s tím, že moderní pojišťovnictví se rozvinulo v České republice na počátku 90. let, to znamená postupně. Druhá věc je jistá poloha naší republiky, to znamená ve středu Evropy, kdy je možný tranzit a převoz těchto vozidel do zahraničí," vysvětlil.

Zdeněk Budina z Policejního prezídia upřesnil, co všechno se za pojistnými podvody skrývá: "Ať už je to autokriminalita, pojistné podvody na úseku násilné trestné činnosti, například fingovaná loupežná přepadení, fingované loupeže kamionů a podobně."

Vít Dvořák, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme