Škola z konce světa přijde o 18 milionů korun. ‚Je to trest za úspěch,‘ říkají v Březové

Březová na Uherskohradišťsku přijde kvůli změně zákona o rozpočtovém určení daní o miliony korun. A změna se nejvíc dotkne tamní základní školy, která už téměř deset let nabízí žákům individuální výuku.

Březová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nadané dítě

Školy v Březové nabízí individuální výuku už od roku 2014 (ilustrační foto) | Zdroj: Shutterstock

Obce už nebudou dostávat peníze na individuálně vzdělávané žáky. Počítá s tím změna zákona o rozpočtovém určení daní, kterou schválila Sněmovna.

Přehrát

00:00 / 00:00

Škola v Březové v Bílých Karpatech přijdou o osmnáct milionů korun

Podle mluvčí ministerstva školství Terezy Fojtové tak nebudou daňově zvýhodněné obce, kde je takových žáků mnoho.

Změna se nejvíc dotkne základní školy v Březové na Uherskohradišťsku, kde se individuálně učí skoro tisícovka dětí. Obec za ně v tomto školním roce dostane asi 18 milionů korun. V budoucnu ale o peníze přijde úplně.

Bývalý nezávislý starosta a současný zastupitel Březové Josef Trecha to vnímá jako nespravedlnost. Obec totiž v uplynulých letech investovala do školy desítky milionů korun. Ředitel tamní školy Ludvík Zimčík označil zákon za diskriminační.

Školy v Březové nabízí individuální výuku už od roku 2014. Kromě jiných vyučují na dálku i děti českých diplomatů z ambasád po celém světě. V Březové mají mateřskou, základní i střední školu.

Michal Sladký, Tomáš Fránek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme