Stávkující školy strhly mapu. Učitelské platformě se jich přihlásilo už přes tři tisíce

Ve školní stávce je více než tři tisíce škol a další čísla se sčítávají. Profesní spolek Učitelská platforma v pátek vizualizuje data pro aplikaci a webové stránky Google mapy. Narazili však přitom na technické problémy. Vše ale vyřešili a mapa se postupně aktualizuje.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Google mapy zvládly zobrazit pouze zhruba 2000 škol, proto narazila Učitelská platforma při vizualizaci dat na zásadní problém. Při takto vysokém čísle také došlo k občasným chybám u škol, které se zobrazovaly.

„Už se zobrazují všechny školy, které se přihlásily prostřednictvím dotazníku. Aktuálně je jich na mapě přes tři tisíce a dále mám plný mail škol, které se nehlásí prostřednictvím dotazníku,“ říká Petra Mazancová, předsedkyně Učitelské platformy. 

„Problém byl v tom, že mapa zvládla v jedné vrstvě zobrazit pouze zhruba dva tisíce škol a ještě ne všechny dobře. U zbytku dat se mapa tvářila, že tam jsou, ale odmítla je zobrazit. Teď už tam ten problém není, protože jsem ho opravila. Takže tam jsou zobrazené ve třech vrstvách, aby se tam vešly,“ vysvětluje Mazancová.

Česko čeká jedna z největších stávek škol v novodobé historii, odhadují odbory. Mapa napoví, které zavřou

Číst článek

Vizualizaci zajišťuje profesní spolek Učitelská platforma, v rámci které v pátek Mazancová sama pracuje na sčítání a zadávání škol do mapy, jen s občasnou pomocí přátel na telefonu.

„Občas mám ještě nějakého přítele na telefonu, že mi diktuje nějaké chyby. Takže na tom pracujeme tak ve dvou lidech. Je to docela těžké, ale někdo ta data vizualizovat měl, tak jsme se toho ujali,“ říká Mazancová.

Stávka je naplánovaná na pondělí a mělo by se jednat o jednu z největších takových akcí od roku 1990. Ve středu byl nejzažší termín pro vyjádření škol, zda se jí zúčastní. 

Všichni rodiče by tak měli být o postoji „jejich“ školy informováni. Někteří z nich učitele a zaměstnance podporují, například podpisem celorepublikové petice, která má již přes tisíc podpisů.

edr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme