Školáci dostanou pololetní vysvědčení, některým začínají prázdniny
První půlku školního roku mají žáci za sebou. Dnes proto za své snažení dostanou pololetní vysvědčení. Podle odborníků by právě tyto výsledky měly být pro rodiče informací o tom, v jakých předmětech mu více pomoci a kde by se měl zlepšit.
Pokud se dítě začne snažit, může si prospěch zlepšit až o dva stupně. S tím mohou ti méně úspěšní začít hned o pololetních prázdninách. Ministerstvo školství je žákům vypsalo na 3. února.
Některým pak hned po víkendu navazují týdenní jarní prázdniny. Těšit se na ně mohou děti z Blanska, Brna a Brna-venkova, Břeclavi, Hodonína, Vyškova, Znojma, Domažlic, Tachova, Loun, Prostějova, Karviné a Prahy 1 až 5. Ostatní je pak budou mít v následujících týdnech až do poloviny března.
Známky nestačí, žáky je třeba hodnotit důkladněji, radí experti OECD
Číst článek
Pokud mají rodiče pocit, že došlo k nepatřičnému ohodnocení výkonu jejich dítěte ve škole a známka neodpovídá jejich představám, tak by se měli obrátit na ředitele školy.
Nespokojenost se známkami lze řešit do tří dnů
Stihnout by to měli do tří dnů od obdržení vysvědčení. Ředitel školy může v takovém případě rozhodnout, aby konkrétní dítě bylo komisionálně přezkoušeno z daného předmětu.
Zkoušení by se mělo odehrát nejpozději do tří týdnů. Pokud se prokáže, že dítě ovládá látku lépe, než jak to bylo původně ohodnoceno, je možné dosáhnout změny známky.
Náměstek České školní inspekce Libor Vacek vysvětluje systém možné opravy známek na vysvědčení.mp3
„Pak je ještě jedna opravná instance, pokud by ještě rodiče nebyli spokojeni. Mohou se obrátit na příslušný krajský úřad, který by postupoval stejným způsobem. Do tohoto procesu ale nevstupujeme,“ vysvětluje náměstek České školní inspekce Libor Vacek.
Pokud mají rodiče pocit, že došlo k nepatřičnému ohodnocení výkonu jejich dítěte ve škole a známka neodpovídá jejich představám, tak by se měli obrátit na ředitele školy.
Karel Čapek měl ze psaní trojku, dokládá výstava zajímavých vysvědčení
Na školách ubývá žáků s nedostatečným prospěchem
Na Slovensku nebude pololetní vysvědčení. Angličtina povinná
Třetina žáků ZŠ se omlouvá z tělocviku. Mnozí volají po změně náplně hodin
Testy odhalily velké rozdíly mezi žáky základních škol a gymnázií
Znalosti českých dětí se zhoršily nejvíc ze 65 zkoumaných zemí