Školáci soutěžili ve znalosti práva

Paragraf 11/55 je název soutěže školáků ze znalosti zákonů. Finále už tretího ročníku soupeření žáků 5. až 9. tříd základních škol sledovali v sídle senátu v pražském Valdštejnském paláci i zástupci našeho parlamentu. Jeden z gestorů akce, lidovecký poslanec Jaromír Talíř řekl, proč vlastně soutěž vznikla. "Hlavním smyslem je upozornit děti na to, proč se dělají zákony, že se vyplácí je dodržovat a jedním z nich je zákaz prodeje tabákových výrobků pod 18 let."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paragraf

Soutěž totiž pořádá aliance Zákon 18, která vznikla kvůli propagaci novely o zvýšení věkové hranice pro prodej tabákových výrobků ze 16 na 18 let. V každém ročníků soutěží školy ze dvou krajů. Letos to byl kraj Královéhradecký a Zlínský. Moravu zastupovali žáci ze Šumice, které vedla 13letá Veronika. "Určitě bude něco z zákonů a ohledně té problematiky kouření mladistvých."

Co vaši soupeři, jsou dobří?

"Na internetu nám říkali, že nás porazí, tak nevím..."

Nakonec zvítězila právě Šumice, ale vítězem je podle mluvčího aliance Zákon 18 Jiřího Černíka vlastně každý účastník soutěže o našem právu a jeho dodržování. "Má zvýšit prvání povědomí mládeže jako takové a vyvolat celospolečenskou diskuzi o dodržování zákonů obecně."

Markéta Kaclová, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme