Školní osnovy se mění. Děti budou mít více hodin druhého cizího jazyka

Ministerstvo školství upravilo centrální osnovy. Školy by dětem měly do rozvrhu připsat víc hodin druhého cizího jazyka. Pedagogové budou mít také možnost učit děti o korupci nebo jak se chovat při živelních katastrofách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Základní škole Seifertova v Jihlavě se spojily dvě druhé třídy do jedné třetí. Učitelka tak najednou musí zvládnout dvacet devět dětí | Foto: Lucie Maxová

„Pochopitelně vítáme změny v matematice na prvním stupni. Tam se znovu vrátily zlomky a desetinná čísla. A v neposlední řadě změny v cizím jazyce, které se přizpůsobí evropskému rámci říká prezidentka Asociace ředitelů základních škol Hana Stýblová.

Ta si není jistá zařazením učivu o korupci, o kterém si myslí, že by mohlo být zařazeno až na druhém stupni.

Školy také od ledna mohou začít učit děti nový typ písma Comenia script. Ministerstvo školství ho povolilo po dvouletém testování.

Žáci pátých a devátých tříd se také zúčastní druhého pilotního testování z češtiny, matematiky a cizího jazyka. Středoškoláci zase budou mít jen jednu úroveň státních maturit.

Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme