Školník z textilní školy v Brně se nakazil otevřenou tuberkulózou

Otevřenou tuberkulózou se nakazil školník z brněnské Střední průmyslové školy textilní. Šest stovek studentů, zaměstnanců školy a rodinných příslušníků kvůli tomu musí jít na vyšetření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tuberkulóza | Foto: Biomathematics

Nemocný školník je nyní v péči lékařů plicní léčebny v Jevíčku, stovky lidí z jeho okolí ale musejí podstoupit vyšetření, kterým se zjistí, zda nebyli nakaženi. Dosavadní výsledky vnášejí do případu optimismus, řekla Hana Vašínová z polikliniky Zahradníkova. "Šestina školy už je prosnímkovaná a zatím nebyl prokázán zdroj tuberkulózy, anebo nákaza mezi tyto lidi."

Ani krajští hygienici se nedomnívají, že by hrozilo akutní nebezpečí rozšíření nákazy. Podle ředitele Jana Marečka je ale na druhé straně nemoc natolik vážná, že situaci nelze podcenit.

"Tuberkulóza se šíří všemi možnými způsoby, v podstatě tady je možnost šíření vzdušnou cestou, ale ta infekční dávka musí být poměrně vysoká a navíc u předem relativně oslabeného jedince," upozornil Mareček.

Zuzana Kopuletá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme