Školské odbory varují před propouštěním pedagogů

Odchody nejstarších pedagogů kvůli úsporám ohrozí kvalitu výuky. Varují před tím školské odbory. Ačkoli ministr školství odmítá zprávy o plánovaném propuštění až 17 tisíc učitelů, připouští, že úspory mají přinést postupné odchody učitelů v důchodovém věku. Za tyto pedagogy ale často není v systému adekvátní náhrada.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alena Losová | Foto: Alžběta Švarcová

„Nemůžeme mluvit jenom o pedagogických pracovnících, kteří jsou už v důchodovém věku. Jde i o ty předdůchodového věku,“ upozornila ve Dvaceti minutách Radiožurnálu předsedkyně Krajské rady odborového svazu školství Libereckého kraje Alena Losová.

Potvrdila, že do školství sice přicházejí noví absolventi z pedagogických fakult, jsou ale nezkušení.

„Přece ti pedagogičtí pracovníci, kteří mají dlouholeté zkušenosti, mají co předat. A my se jich budeme takhle šmahem zbavovat?“ varovala Alena Losová.

Školští odboráři mají na příští týden přislíbeno jednání s ministrem školství, aby jim vysvětlil, co úsporné plány vlády skutečně mohou znamenat.

Odborová centrála se chystá naplánovat podobu případných protestů a stávek. 23. března se pak nad úsporami sejde tripartita.

Štěpánka Čechová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme