Školství, zdravotnictví, ale i máslo a EU. Pusťte si všechny předvolební debaty Radiožurnálu

Český rozhlas Radiožurnál před volbami do Poslanecké sněmovny vysílal sérii předvolebních debat s lídry jednotlivých kandidujících stran a hnutí. O hlasy voličů se tentokrát utká celkem 31 uskupení a přes 7500 kandidátů, nejvíce v historii Česka. Přinášíme záznamy z jednotlivých diskusí. O jejich pořadí rozhodl los.

Video Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radiožurnál pořádá sérii debat před volbami do Poslanecké sněmovny | Foto: Prokop Havel | Zdroj: Český rozhlas

Volební servis

Jaké mají lídři názory na školství, zdravotnictví, přijetí eura a mnohá další témata a včem se zásadně liší - to jste se mohli dozvědět se zérie předvolebních debat Radiožurnálu, které se vysílaly od pondělí do pátku.

Pondělí - nezaměstnanost a školství

V pondělí se v první předvolební debatě diskutovalo o nízké nezaměstnanosti, kauze Čapí hnízdo nebo vizi, jak zlepšit české školství. Došlo i na inkluzi ve školství nebo odliv lékařů do zahraničí.

Ve studiu zasedli zástupci Strany zelených, Řádu národa - Vlastenecké unie, Svobody a přímá demokracie - Tomio Okamura, Bloku proti islamizaci - Obrana domova, ODA, ANO 2011 a České pirátské strany. 

Záznam pondělní debaty je dostupný na YouTube kanálu Českého rozhlasu:

Úterý - zdravotnictví a byrokracie

V úterý se ve studiu potkali Pavel Makovec (Dobrá volba 2016), Michal Klusáček (Česká strana národně sociální), Martin Vlček (Radostné Česko), Josef Káles (Strana svobodných občanů), Tomáš Vandas (Dělnická strana sociální spravedlnosti) a Jiří Šoltys (Národ Sobě).

Kandidáti do sněmovny diskutovali o českém zdravotnictví a jeho financování. Řeč byla o míře byrokracie a EET.

Záznam úterní debaty je dostupný na YouTube kanálu Českého rozhlasu:

Středa - máslo a euro

Ve středu ve vysílání Radiožurnálu představili své programy kandidáti Vlastimil Sehnal (Sportovci pro společnost), Ludvík Adámek (Občané 2011), Miroslav Sládek (Sdružení pro republiku – Republikánská strana), Petr Cibulka (Volte Pravý Blok) a Vladimír Havel Šedivý (Unie H.A.V.E.L.). Strana Referendum o EU se rozhodla pozvání do Debaty s lídry nepřijmout.

Řešil se například problém vysoké ceny másla, ale i otázka přijetí či nepřijetí eura.

Záznam ze středeční debaty je dostupný na YouTube kanálu Českého rozhlasu:

Čtvrtek - platy učitelů

Velmi důležitým tématem čtvrteční předvolební debaty byly změny v českém školství. Shoda mezi zástupci zúčastněných stran panovala snad jen na zvýšení platů učitelů, ostatní problémy školství dokázaly diskuzi rozvířit.

Diskuse se účastnili Lenka Vančatová (Společnost proti developerské výstavbě v Prokopském údolí), Pavel Kováčik (KSČM), Jan Hamáček (ČSSD), Marek Benda (ODS) a Jan Veleba (Strana práv občanů). Politické hnutí Česká národní fronta se rozhodlo pozvání do Debaty s lídry nepřijmout.

Záznam ze čtvrteční debaty je dostupný na YouTube kanálu Českého rozhlasu:

Pátek - kvalita potravin a EU

V páteční debatě Radiožurnálu diskutoval Petr Robejšek (Realisté), Petr Hannig (Rozumní – stop migraci a diktátu EU), Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), Jan Čižinský (KDU-ČSL), Jan Farský (Starostové a nezávislí) a Jaroslav Kuchař (Cesta odpovědné společnosti). 

Debata se týkala například kvality potravin.

Záznam z páteční debaty je dostupný na YouTube kanálu Českého rozhlasu:

Prokop Havel, haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme