MAPA: Koronavirus během čtrnácti dnů zavřel už 39 škol, čtvrtina z nich je ve Středočeském kraji

Po dvou týdnech od návratu do lavic je v karanténě 1123 učitelů a 5498 žáků. Zavřít kvůli koronaviru muselo už 39 škol, dalších 208 omezilo výuku alespoň v jedné třídě. Vychází to z dat, která serveru iROZHLAS.cz poskytlo ministerstvo zdravotnictví. Od pondělka se kvůli nákaze na čas zavřela například Základní škola Donovalská v Praze 11, covidem totiž onemocněl ředitel Pavel Dittrich.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Pokud nenastane mimořádná situace, od pondělí 21. 9. 2020 bude škola opět v plném provozu a žáci se budou moci vrátit do lavic. Všichni učitelé jsou připraveni celý příští týden učit distančním způsobem,“ uvedl Dittrich na webu školy.

Ředitel doplnil, že v inkriminované době byl v minimálním kontaktu se žáky školy. Karanténa do soboty 19. září se tak týká 29 zaměstnanců školy. Podle Dittricha jsou zaměstnanci, kteří už znají výsledek svého testu na nákazu novým koronavirem, negativní.

Provoz kvůli nákaze covidem-19 u pěti pedagogů omezila i Základní škola Antonína Čermáka v Praze 6. Škola je uzavřená pro žáky druhého stupně, kteří se učí online. Omezení výuky se dotklo také tříd na prvním stupni. Vedou ji nyní převážně třídní učitelé dětí.

Podle ředitele školy Petra Karvánka je ve škole 11 pracovníků pozitivních a dalších 13 je v karanténě, a to včetně vedení školy.

V pondělí výuku po karanténě zahájili ve Fakultní základní škole PedFUK Mezi Školami v Praze 13. V 8.00 tak poprvé dorazili žáci prvních tříd. Do školy vstoupili s rouškami a bez doprovodu rodičů, uvedl ředitel školy Petr Vodsloň. Školní rok začal i pro žáky ostatních ročníků. I pro ně platí povinnost nošení roušek ve společných prostorách a dezinfekce rukou při příchodu do budovy školy.

Opožděně začal školní rok taktéž v ZŠ profesora Švejcara v Praze 12. Výuka tam podle webu školy začala v polovině minulého týdne.

sto, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme