Na společné školní plavání bez testu. Žáci od pondělí nemusí dodržovat při sportu rozestupy

Na společné plavání mohou od pondělí děti z jedné školy bez testů, při sportu nemusejí dodržovat rozestup 1,5 metru. V pátek o tom rozhodla vláda. Obecně pro návštěvu bazénů platí podmínka předložení negativního testu na covid-19 či dokladu o očkování proti nemoci nebo o jejím prodělání. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) úpravy vysvětlil snahou o zjednodušení podmínek pro školáky. V pondělí se také uvolňují pravidla pro vysoké školy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žáci nově nemusí dodržovat rozestupy při společném plavání. Ilustrační foto | Foto: Dominic Lipinski | Zdroj: Reuters

Školní plavání je na prvním stupni základních škol povinné. Děti mezi první a pátou třídou mají absolvovat aspoň 40 hodin, o způsobu zařazení plavání do ročníků a rozvrhů rozhodují ředitelé jednotlivých škol.

Bez testu na plavání nebo přednášku. Vláda upravila pravidla pro žáky a studenty vysokých škol

Číst článek

Ministerstvo školství ve spolupráci s plaveckými školami a provozovateli bazénů už dříve doporučilo, aby se školy nyní snažily žákům nahradit i plavecké kurzy, o které přišli loni kvůli epidemii covidu.

Vysoké školy mohou organizovat v nadcházejícím akademickém roce velké přednášky bez prokázání bezinfekčnosti. Naopak pro akademické slavnosti platí dál obecné pravidlo, že pokud se jich zúčastní více než 20 lidí, budou se muset prokázat testem či dokladem o očkování nebo prodělání nemoci covid-19.

Akademický rok začíná ve většině škol na přelomu září a října, například na Masarykově univerzitě ale startuje již v pondělí.

Preventivní testy lidé potřebují jako prokázání bezinfekčnosti například pro návštěvu kulturních či sportovních akcí i pro využití některých služeb. Testovat se nemusí ti, kteří mají dokončené očkování nebo před ne víc než 180 dny prodělali nemoc covid-19. Očkovat se mohou děti od 12 let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme