Skončí dnes Miloslav Mrština v ČSSD?

O vyloučení vlivného regionálního politika Miloslava Mrštiny z České strany sociálně demokratické dnes možná rozhodne její náchodská organizace. Na vystoupení Mrštiny ze strany trvá nejužší vedení ČSSD. Je totiž spojovaný s kauzou podivných dotací veřejnému domu v Náchodě. Podle Mladé fronty Dnes Mrština získal státní dotaci na svůj náchodský hotel Vyhlídka, ve kterém fungoval nevěstinec.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloslav Mrština

Miloslav Mrština | Zdroj: ČTK

Mrština nejprve vedení sociálních demokratů slíbil, že do vyřešení problému odejde ze strany, později si to ale rozmyslel. Podle grémia navíc před stranickými kolegy veřejně lhal o svých podnikatelských aktivitách. A také má mít pochybné lustrační osvědčení.

Podle předsedy ČSSD Jiřího Paroubka je zásah místní organizace v Náchodě správný: "Vyzvali jsme pana Mrštinu, aby neprodleně opustil řady sociální demokracie. Pana Mrština obelhal vedení sociální demokracie svojí interpretací celé věci. Dal veřejný slib, že přeruší své členství - a nepřerušil. Vedení strany vyzvalo náchodskou místní organizaci sociální demokracie, aby celou věc neprodleně řešila."

Členství ve straně může Mrštinu zbavit právě jen jeho stranická organizace. Šéf základní pobočky Ladislav Tichý už řekl, že Mrštinu vylučovat nehodlá: "Ta kampaň je vedená účelově od samého začátku. Situaci znám a myslím si, že čas ukáže, kdo měl pravdu. Myslím si, že v demokratickém státě by si nikdo neměl plést svobodu slova s nactiutrháním. Tak já osobně vidím mediální kampaň, která proběhla."

Místopředseda sociální demokracie Zdeněk Škromach už dřív uvedl, že pokud Mrštinu nevyloučí jeho základní organizace, měl by o jeho odchodu rozhodnout ústřední výkonný výbor: "Neslučuje se, aby člen sociální demokracie, navíc funkcionář, provozoval podobné zařízení nebo měl podobné aktivity, popisované v článku Mladé fronty Dnes. Pan Mrština nám přislíbil, že ukončí členství. V případě, že ne, tak konečné řešení je možné ještě, že o takových případech může rozhodovat okresní konference, krajská konference, případně potom ústřední výkonný výbor."

Poslechněte si záznam pořadu 20 minut Radiožurnálu s Miloslavem Mrštinou. Najdete ho v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Přečtěte si vývoj celé kauzy:
Grémium ČSSD: Mrština by měl neprodleně opustit sociální demokracii
Škromach: O Mrštinovi by mohl rozhodnout Ústřední výkonný výbor ČSSD
M. Mrština: Zůstávám v ČSSD, členství nepozastavuji
Sociální demokrat Mrština čelí dalším podezřením
Bývalí ministři ČSSD dali podle MfD miliony korun na nevěstinec

Veronika Malá, Jiřina Šmídová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme