Skončilo vyšetřování exšéfa Hradní stráže kvůli cestovním náhradám, s nejasným výsledkem

Vojenská policie ve středu ukončila prošetřování bývalého velitele Hradní stráže Petra Prskavce a spis předala k rozhodnutí státnímu zastupitelství. S jakým výsledkem, není jasné. Státní zástupkyně pro Prahu 6 Jindra Janáčová převzetí spisu zatím pouze potvrdila, chce se k němu vyjádřit v příštích dnech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hradní stráž v produkčních zahradách Pražského hradu | Foto: Petra Sklenářová | Zdroj: Český rozhlas

Prskavec byl z funkce odvolán loni 2. prosince. Musel odejít údajně kvůli nesrovnalostem ve vyplácení cestovních náhrad. Záležitost od té doby prošetřovala Vojenská policie.

Server Aktuálně.cz na začátku prosince uvedl, že je Prskavec podezřelý z toho, že si vypisoval a nechával proplácet cesty domů. Tam ale nejezdil a místo toho zůstával v Praze.

Prskavec ve středu nechtěl záležitost komentovat, protože ještě nezná výsledek prošetřování. Ve funkci byl necelý rok, nastoupil 18. prosince 2015. Nahradil tehdy Radima Studeného, který na Hradě skončil v polovině loňského října poté, co tam skupina Ztohoven vyvěsila červené trenýrky.

Náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jan Kaše zatím pověřil velením Hradní stráže Karla Kroupu, Prskavcova statutárního zástupce. S hledáním nového velitele chce počkat na vyjasnění trestního stíhání, sdělil už v lednu Petr Cupák z Hradní stráže.
Velitel Hradní stráže řídí kolem 650 lidí, z toho zhruba 600 jsou vojáci. Hlídají nejenom Pražský hrad, ale i zámek v Lánech

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme