Škromach: O Mrštinovi by mohl rozhodnout Ústřední výkonný výbor ČSSD

Vedení sociální demokracie trvá na tom, aby šéf náchodské okresní organizace ČSSD Miloslav Mrština opustil stranu. Vyšlo najevo, že v Náchodě provozoval nevěstinec a dotace na něj získal s pomocí sociálně demokratických politiků z veřejných prostředků. Pokud Mrštinovi členství ve straně nezruší jeho základní organizace, o jeho odchodu by mohl podle místopředsedy ČSSD Zdeňka Škromacha rozhodnout Ústřední výkonný výbor ČSSD.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Škromach | Foto: Marián Vojtek

Zdeněk Škromach to řekl moderátorce Heleně Šulcové v pořadu 20 minut Radiožurnálu: "Neslučuje se, aby člen sociální demokracie, navíc funkcionář, provozoval podobné zařízení nebo měl podobné aktivity, které jsou popisovány v tom článku. Vedení strany se jasně vyjádřilo. Pan Mrština nám přislíbil, že ukončí členství. V případě, že ne, tak v těchto věcech může rozhodovat ještě okresní konference, krajská konference, případně Ústřední výkonný výbor".

Šéf základní organizace ČSSD v Náchodě Ladislav Tichý už řekl, že Mrštinu vylučovat nehodlá.

Zdeněk Škromach v 20 minutách Radiožurnálu také popřel, že by někdy byl klientem nevěstince Vyhlídka v Náchodě, který Miloslav Mrština provozoval. Řekl, že hotel navštívil dvakrát nebo třikrát pracovně, byl pouze v restauraci a vůbec netušil, že funguje i jako noční klub:

"Nevěděl jsem to. Kdybych to věděl, tak samozřejmě bych do takového zařízení nechodil. Navíc i pan Mrština jasně říkal, že od roku 2000 už tam nic takového nebylo. A víceméně toto se vztahuje k tomuto období."

Rozhovor Heleny Šulcové se Zdeňkem Škromachem si poslechněte ze zvukového archivu pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.

Přečtěte si také:
Grémium ČSSD: Mrština by měl neprodleně opustit sociální demokracii
M. Mrština: Zůstávám v ČSSD, členství nepozastavuji
Sociální demokrat Mrština čelí dalším podezřením

Helena Šulcová, Lucie Toraková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme