Škromach: Ústav pro studium totalitních režimů může sloužit k vydírání

Místopředsedovi ČSSD Zdeněku Škromachovi se nelíbí zvláštní chování ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů Pavla Žáčka. Ten médiím potvrdil informaci, že Evžen Snítilý spolupracoval s komunistickou vojenskou kontrarozvědkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Škromach | Foto: Marián Vojtek

Škromach v pořadu 20 minut Radiožurnálu uvedl: "Zvláštní reakce pana Žáčka šéfa úřadu pro zkoumání komunismu (Ústav pro studium totalitních režimů), kdy najednou na dotaz médií okamžitě odpoví, že Evžen Snítilý tam má dva záznamy. Buď je to génius, který zná všechny spisy, a nebo byly založeny zvláštní spisy, které se potom vytahují na jednotlivé politiky, umělce i některé lidi v hospodářské sféře podle toho jak se to hodí. Ukazuje se, že ten úřad může sloužit skutečně k vydírání a k politickým nátlakům. A to ještě v dobrém. Mohou být horší věci, kdy to může být předmětem vydírání, které pro ty lidi může být skutečně životní problémem." Podle Zdeňka Škromacha byl poslanec Evžen Snítilý během prezidentské volby pod tlakem.

Souhrn zpravodajství z volby prezidenta, fotogalerie i zvukový archiv najdete na speciálním webu Volba prezidenta 2008.

Tomáš Ouředník Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme