Škromach v Radiožurnálu: Borůvková je zdatnou političkou

Místopředsedkyní ČSSD by se mohla stát Alena Borůvková. Sociální demokraté o tom rozhodnou v sobotu na jednání ústředního výkonného výboru. Nominována zatím byla právě jen Borůvková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Škromach

Zdeněk Škromach | Foto: Marián Vojtek

Místopředseda strany Zdeněk Škromach v dnešních Dvaceti minutách Radiožurnálu moderátorce Heleně Šulcové řekl, že podle něj je Borůvková zdatnou političkou.

"Tak určitě je to šikovná děvčice, jak říkáme na Moravě. Je vzdělaná, má přehled a má podporu i svého kraje pro místopředsedkyni. A teď bude záležet na tom, jestli ta podpora je taková, že získá dost tvrdé kritérium - tam musí být tři pětiny všech členů ústředního výkonného výboru, a to v minulosti i u lidově řečeno protřelých některých politiků byl mnohdy problém."

Po případném zvolení by Alena Borůvková chtěla prosazovat zahraničně politická témata, rodinné otázky i problematiku nedostatkové péče v předškolním systému.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Související příspěvky:
Sociální demokraté chtějí novou místopředsedkyni zvolit až v červnu
Sjezd ČSSD nezvolil povinnou místopředsedkyni

Helena Šulcová, Monika Rybáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme