Škromach v Radiožurnálu: Borůvková je zdatnou političkou

Místopředsedkyní ČSSD by se mohla stát Alena Borůvková. Sociální demokraté o tom rozhodnou v sobotu na jednání ústředního výkonného výboru. Nominována zatím byla právě jen Borůvková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Škromach | Foto: Marián Vojtek

Místopředseda strany Zdeněk Škromach v dnešních Dvaceti minutách Radiožurnálu moderátorce Heleně Šulcové řekl, že podle něj je Borůvková zdatnou političkou.

"Tak určitě je to šikovná děvčice, jak říkáme na Moravě. Je vzdělaná, má přehled a má podporu i svého kraje pro místopředsedkyni. A teď bude záležet na tom, jestli ta podpora je taková, že získá dost tvrdé kritérium - tam musí být tři pětiny všech členů ústředního výkonného výboru, a to v minulosti i u lidově řečeno protřelých některých politiků byl mnohdy problém."

Po případném zvolení by Alena Borůvková chtěla prosazovat zahraničně politická témata, rodinné otázky i problematiku nedostatkové péče v předškolním systému.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Související příspěvky:
Sociální demokraté chtějí novou místopředsedkyni zvolit až v červnu
Sjezd ČSSD nezvolil povinnou místopředsedkyni

Helena Šulcová, Monika Rybáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme