Škrtnuté dvě miliardy budou armádě chybět, říká Barták

Vojáci a politici u příležitosti Dne ozbrojených sil v Praze na Vítkově uctili památku všech padlých příslušníků české a československé armády. Ministr obrany a místopředseda vlády v demisi Martin Barták se v této souvislosti vyjádřil k plánům chystané vládní koalice ODS, TOP 09 a Věcí veřejných, která chce škrtnout dvě miliardy z rozpočtu armády a použít je na zlepšení platových podmínek učitelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr obrany Martin Barták. | Foto: Tomáš Adamec

Podle Bartáka budou armádě tyto dvě miliardy chybět, i když chápe, že je to ekonomická realita. Připomněl také, že jeho resort od roku 2006 přišel už o dvacet miliard korun.

„Osobně si myslím, že není dobré dělat to, že vezmete peníze vojákům, dáte je někomu jinému, podruhé vezmete zemědělcům, dáte je zase hasičům. To přece není systémové řešení.“

„Ale rozumíme tomu, že teď je to nějaké nutné opatření, my se s tím umíme vyrovnat. Ale doufám, že do budoucna to bude lepší,“ uvedl dosluhující ministr obrany.

Náčelník generálního štábu armády Vlastimil Picek plánované rozpočtové škrty nechtěl komentovat vůbec, protože jde podle něj o politické téma.

Zbyněk Zykmund, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme