Skupina brněnských policistů je podezřelá ze závažné trestné činnosti

Několik policistů z Brna je podezřelých ze závažné trestné činnosti. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí státního zastupitelství v Brně Hynek Olma. Odmítl se ale vyjádřit ke spekulacím, že tři tito policisté jsou podezřelí z příslušnosti k extremistickým hnutím. Stejně tak nekomentoval další spekulaci, že to jsou členové brněnské policejní pohotovostní motorizované jednotky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Auto Policie ČR | Foto: www.mvcr.cz

Hynek Olma pouze dodal, že nikdo z podezřelých není ve vazbě a nikdo zatím také není obviněn. Dosud shromážděné důkazy dokonce podle mluvčího nepostačují ani k tomu, aby byli tito podezřelí policisté postaveni mimo službu.

Policejní mluvčí Olma stroze informoval: "Byly realizovány domovní prohlídky v místech trvalého bydliště příslušníků policie s cílem opatřit formou neodkladného úkonu opatřit důkazní materiály z důvodu podezření ze závažné trestné činnosti. Teď je kriminalisté vyhodnocují. Budou podkladem k případné realizaci dalších procesních úkonů v probíhajícím trestním řízení."

Domovní prohlídky provedla brněnská policie ve čtvrtek. Na prohlídkách u podezřelých policistů se podle České televize podílela také inspekce ministra vnitra s útvarem rychlého nasazení.

Mluvčí státního zastupitelství v Brně Hynek Olma nakonec Radiožurnálu řekl, že víc informací zatím poskytnout nemůže: "Mohu jen potvrdit, že na návrh státního zástupce okresního státního zastupitelství Brno-venkov a na podkladě příkazu k domovní prohlídce, vydaném okresním soudem Brno-venkov, byly realizovány tyto domovní prohlídky. K počtu podezřelých policistů, jejich služebního zařazení a předpokládané jimi páchané trestné činnosti se v daném stádiu trestního řízení vyjadřovat nebudu."

Přečtěte si také:
Úřady zřejmě dostanou více času k zákazu extremistické akce
Odstupující vláda přijala koncepci boje proti extremismu
Kocáb je proti rušení ministerstva pro lidská práva
Slovensko hodlá přísněji trestat projevy extremismu
Experti na extremismus: Policisté se na pochod radikálů v Litvínově mohli připravit pečlivěji

Monika Rybáková, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme