Skupina brněnských policistů je podezřelá ze závažné trestné činnosti

Několik policistů z Brna je podezřelých ze závažné trestné činnosti. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí státního zastupitelství v Brně Hynek Olma. Odmítl se ale vyjádřit ke spekulacím, že tři tito policisté jsou podezřelí z příslušnosti k extremistickým hnutím. Stejně tak nekomentoval další spekulaci, že to jsou členové brněnské policejní pohotovostní motorizované jednotky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Auto Policie ČR | Foto: www.mvcr.cz

Hynek Olma pouze dodal, že nikdo z podezřelých není ve vazbě a nikdo zatím také není obviněn. Dosud shromážděné důkazy dokonce podle mluvčího nepostačují ani k tomu, aby byli tito podezřelí policisté postaveni mimo službu.

Policejní mluvčí Olma stroze informoval: "Byly realizovány domovní prohlídky v místech trvalého bydliště příslušníků policie s cílem opatřit formou neodkladného úkonu opatřit důkazní materiály z důvodu podezření ze závažné trestné činnosti. Teď je kriminalisté vyhodnocují. Budou podkladem k případné realizaci dalších procesních úkonů v probíhajícím trestním řízení."

Domovní prohlídky provedla brněnská policie ve čtvrtek. Na prohlídkách u podezřelých policistů se podle České televize podílela také inspekce ministra vnitra s útvarem rychlého nasazení.

Mluvčí státního zastupitelství v Brně Hynek Olma nakonec Radiožurnálu řekl, že víc informací zatím poskytnout nemůže: "Mohu jen potvrdit, že na návrh státního zástupce okresního státního zastupitelství Brno-venkov a na podkladě příkazu k domovní prohlídce, vydaném okresním soudem Brno-venkov, byly realizovány tyto domovní prohlídky. K počtu podezřelých policistů, jejich služebního zařazení a předpokládané jimi páchané trestné činnosti se v daném stádiu trestního řízení vyjadřovat nebudu."

Přečtěte si také:
Úřady zřejmě dostanou více času k zákazu extremistické akce
Odstupující vláda přijala koncepci boje proti extremismu
Kocáb je proti rušení ministerstva pro lidská práva
Slovensko hodlá přísněji trestat projevy extremismu
Experti na extremismus: Policisté se na pochod radikálů v Litvínově mohli připravit pečlivěji

Monika Rybáková, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme