Skupina PPF splatila Železného dluh u CME

Generální ředitel televize Nova Vladimír Železný splatil svůj dluh společnosti CME. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí Novy Martin Chalupský s tím, že MEF Holding převedl na účet CME částku přes 20 miliónu dolarů. Peníze k úhradě pohledávky poskytla v souladu s dohodami mezi vlastníky Novy skupina PPF.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Železný | Foto: TV NOVA

CME už podle svého mediálního zástupce této společnosti Michala Donatha obdržela avízo od své nizozemské banky s datem převodu 20. září. Platbou tak bude ukončena takzvaná amsterodamská arbitráž, která byla soukromým sporem Vladimíra Železného se společností CME za to, že nedodržel podmínky obchodní smlouvy.

Všechny závazky, které CME v Čechách řeší, však ještě ukončeny nejsou. Společnost bude ještě vymáhat dluh od CET 21 a hodnotu své investice od České republiky."Dále se bude řešit vztah České republiky a CME v takzvané stockholmské arbitráži, která má stanovit výši odškodného, které má CME obdržet za škody vzniklé tím, že byla zničena její investice v ČR," řekl Donath.

Podle Chalupského dává televize Nova tímto vstřícným krokem najevo, že má zájem na urovnání všech právních sporů kolem celé televize. "Veškeré nároky CME vůči doktoru Železnému jsou touto transakcí definitivně uzavřeny. Jsme rovněž přesvědčeni, že tento krok výrazně posílí pozici České republiky v právě probíhající arbitráži ve Stockholmu, kde je ze strany CME stále napadán český stát," uvedl Chalupský.

Hodnotu své investice v České republice CME oceňuje na půl miliardy dolarů a úroky. O její výši však dosud rozhodnuto nebylo.

Markéta Kaclová, Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme