Skupina pražských squatterů půjde před soud

Skupinu zadržených squatterů, kteří se pokusili v sobotu obsadit prázdný dům na pražském Albertově, čeká soud. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan s tím, že jsou podezřelí z trestného činu porušování práv k bytu, domu a nebytovému prostoru. Hrozí jim až dva roky vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Squatteři Na Slupi 6 | Foto: Monika Horská

Pokus o obsazení prázdného pražského domu skončil v neděli brzo ráno, kdy ho policie vyklidila. Na zásahu v domě v Praze 2 na rohu ulic Apolinářská a Na Slupise podílelo několik desítek policistů, kriminalistů, těžkooděnců a psovodů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zásah proti squatterům popisuje policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan informoval: "Se zadrženými bylo zahájeno zkrácené přípravné řízení, s největší pravděpodobností by měli v pondělí stanout před soudcem. Po ranním zákroku jsme provedli dodatečnou prohlídku domu, následovalo zadokumentování, a poté jsme ho předali oprávněnému majiteli."

V pondělním Ranním interview Radiožurnálu bude o incidentu na pražském Albertově a jeho možných soudních důsledcích mluvit mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Poslouchejte Český rozhlas 1 po tři čtvrtě na osm!

Demonstrující příznivci squatterů si teď stěžují na brutalitu, s kterou proti nim zasáhli policejní těžkooděnci. Policie ale toto nařčeni nepřijímá, říká, že při pouličních střetech nepochybila.

Italská firma, které velký, chátrající dům patří, nechala v neděli zazdít vchod a okna v přízemí, aby se do něj nedalo vniknout. Objekt je bez údržby už dlouhou dobu. Podle starostky Prahy 2 Jany Černochové je nevyužívaný asi šest let, ani předtím ale do něj majitelé neinvestovali.

Úředníci druhé pražské městské části budou se zástupci vlastníka o osudu domu jednat už v pondělí.

Jan Herget, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme