Antimonopolní úřad prověří spojení společností Skyport a Czechoslovak Group Michala Strnada

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže se začal zabývat spojením společnosti Skyport, která zajišťuje odbavování nákladů na pražském Letišti Václava Havla, a skupiny Czechoslovak Group podnikatele Michala Strnada. Vyplývá to z oznámení antimonopolního úřadu na jeho internetových stránkách. Informace o spojení obou firem se objevily v médiích už loni v říjnu, firmy se k tomu dosud nevyjádřily. Stanovisko společností zjišťujeme.

Praha (Aktualizováno: 14:29 28. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Společnost Skyport zajišťuje na Letišti Václava Havla v Praze odbavení nákladů | Foto: Letiště Václava Havla Praha

Antimonopolní úřad se spojením zabývá v takzvaném zjednodušeném řízení, což znamená, že rozhodne do 20 dnů. „K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v poskytování ground-handlingových služeb (pozemní odbavování), poskytování kompletního servisu leteckého cateringu a výroby hotových jídel a pronájmu nebytových prostor (kanceláří a konferenčních prostor) na letišti Václava Havla v Praze,“ uvedl úřad na stránkách.

Antimonopolní úřad trestal za zneužití dominance. Ochranný svaz autorský má zaplatit deset milionů

Číst článek

Na podzim bylo v obchodním rejstříku zapsáno zvýšení kapitálu Skyport z 50 milionů na 180 milionů korun a jako předseda dozorčí rady byl zapsán Michal Strnad, majitel celého holdingu Czechoslovak Group.

Firmy z Czechoslovak Group působí v automobilovém, železničním, leteckém i hodinářském průmyslu a vyrábějí zbraně, munici či speciální vozidla. Do holdingu patří i automobilka Tatra. Holdingu loni vzrostly tržby meziročně o 48 procent na 11,5 miliardy korun a hrubý provozní zisk o 43 procent na 1,9 miliardy. Podniky Czechoslovak Group zaměstnávají dohromady asi osm tisíc lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme