Šlachta by mohl nastoupit k celníkům, naznačila náměstkyně ministra financí

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta by mohl nastoupit do celní správy. Informovalo o tom ministerstvo financí. S bývalým ředitelem protimafiánské policie o tom ale ještě nejednali. Šlachta odešel od policie kvůli nesouhlasu s její reorganizací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Šlachta | Foto: Adam Kebrt | Zdroj: Český rozhlas

„V tuto chvíli nemůžeme vyloučit vůbec nic. Jednání zatím neproběhla, ale nemohu vyloučit, že neproběhnou, protože se tato spolupráce přímo nabízí,“ uvedla náměstkyně ministra financí Alena Schillerová. „Pan Šlachta nás nekontaktoval,“ dodala.

Nový generální ředitel celní správy Milan Poulíček se chce podílet na výběru nového týmu svých náměstků a spolupracovníků. Jeho další prioritou je prý připravit správu na nové kompetence u hazardu a daně z přidané hodnoty.

„Poté, co opustili celní správu zástupci generálního ředitele, byla na tyto posty vyhlášena výběrová řízení. Doufám, že do konce září se nám podaří v rámci výběrových řízení najít pracovníky, kteří se mnou budou schopni tyto kompetence rozvíjet,“ podotkl Poulíček.

Celníci mohou nově prošetřovat u DPH trestní oznámení. Většina nových náměstků by podle Poulíčka měla nastoupit od října.

Robert Šlachta rezignoval v červnu na funkci šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Od policie odešel kvůli nesouhlasu s její reorganizací. ÚOOZ se sloučil s protikorupční policií a z obou elitních útvarů dnes vznikla nová Národní centrála proti organizovanému zločinu.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme