Šlachta varoval poslance a úředníky, aby neničili dokumenty o chodu sněmovny

Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta poslal do sněmovny dopis, ve kterém varuje poslance a úředníky před ničením jakýchkoli dokumentů o chodu dolní parlamentní komory. Kdo neposlechne, hrozí mu pokuta až 50 tisíc korun. Informuje o tom MF Dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Šlachta | Zdroj: ČTK

Šlachtovi jde především o dokumenty týkající se docházky poslanců, jejich pohybu po sněmovně nebo návštěv. "Skartace, případně jiné znehodnocení materiálů, které požadujeme v souladu se zákonem, by mohlo být chápáno jako maření vyšetřování," cituje MF Dnes z dopisu Šlachty.

O materiál má policie zájem pravděpodobně kvůli údajné korupci tří bývalých poslanců ODS. Podle exposlance za ČSSD Jaroslava Foldyny je taková výzva neobvyklá a možná úsměvná.

„Myslím si, že policie má všechny kroky dostatečně zmapované. Byl bych překvapen, kdyby to záviselo na nějakých dokumentech nebo věcech, které jsou ve sněmovně. Myslím si, že policie už všechno má, jenom si potřebuje nějakým způsobem doložit,“ řekl Foldyna.

„V žádném případě jsem to nesměřoval jako nějaké vyhrožování, pouze jenom upozornění k tomu, že to jsou důležité materiály, které budou potřebné pro trestní řízení,“ vysvětlil Šlachta.

Lenka Jansová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme