Šlachta: Za 14 dnů skončím, za Babiše ani ANO kandidovat nebudu

Dosluhující šéf ÚOOZ Robert Šlachta nestáhne svoji rezignaci a za 14 dní odejde z čela protimafiánského útvaru. Zpravodajskému wenu Českého rozhlasu řekl, že prozatím netuší, jaké bude jeho další angažmá. S ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) ani policejním prezidentem Tomášem Tuhým se podle svých slov od vyhlášení rezignace Šlachta nebavil ani nesetkal.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robert Šlachta

Robert Šlachta | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

"Za 14 dnů skončím," řekl Šlachta stručně zpravodajskému webu Českého rozhlasu.

Ještě ve středu přitom zvažoval, zda rezignaci stáhnout. Chovanec se totiž po jednání Bezpečnostní rady státu rozhodl, že reorganizaci podepíše až od 1. srpna místo původně plánovaného 1. července a slíbil, že do plánované koncepce zapracuje připomínky státních zástupců. A končící šéf ÚOOZ se chtěl rozhodnout až podle informací z jednání rady.

Jenže odpoledne ministr vnitra pod dokument skutečně připojil svůj podpis, po němž se v polovině prázdnin se sloučí protimafiánský a protikorupční útvar.

„ V souvislosti s podpisem pana ministra vnitra pod reorganizačními změnami, se kterými se nemohu ztotožnit, jsem dnes oznámil zastupujícímu řediteli ÚOOZ své rozhodnutí opustit řady Policie ČR. Vzhledem k tomu, že za těchto okolností již nemohu podle nejlepšího vědomí a svědomí zastávat pozici tiskového mluvčího, požádal jsem zároveň o okamžité zproštění svého pověření stykem s veřejností, kterému bylo vyhověno. Pavel Hanták. “

Šlachta odejde 30. června. O novém angažmá zatím jasno nemá. "Myslel jsem, že policistou budu a policistou umřu. Takže vůbec nemám představu, co od prvního budu dělat. Nemusíte mít ale všichni obavu, nebudu kandidovat za ANO ani za pana Babiše," vyvrací spekulace.

Chovanec s Tuhým? Jsou v ilegalitě

Ani policejní prezident ani ministr vnitra s ním prý o změnách po jednání Bezpečnostní rady nemluvili. "Co jsem podal žádost (o uvolnění ze služebního poměru), jsou v ilegalitě. Jediný, kdo se se mnou o reorganizaci bavil, byl pan ministr Bělobrádek," uvedl Šlachta.

Protimafiánský útvar dočasně vede bývalý šéf protikorupční policie Milan Komárek, jak potvrdil Radiožurnálu náměstek policejního prezidenta Zdeněk Laube. Od 1. srpna začne vznikat Národní centrála boje proti organizovanému zločinu, která pohltí protimafiánský a protikorupční útvar. Jak Laube potvrdil zpravodajskému webu Českého rozhlasu, postupně by se pod superúřad měla začlenit také Národní protidrogová centrála. Reorganizace by měla být kompletní v roce 2020.

Ondřej Golis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme