Sladění rodinného a pracovního života má podpořit nový program

Audit Rodina a zaměstnání, který pro firmy připravilo ministerstvo práce a sociálních věcí, podporuje harmonizaci rodinného a pracovního života. Cílem auditu je naslouchat potřebám zaměstnanců, motivovat je a zlepšit konkurenceschopnost podniků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rodina. Ilustrační foto | Foto: Free Digital Photos

Firmy mohou program bezplatně využít po dobu tří let. Dotace na něj poskytl Evropský sociální fond a stál přibližně 21 milionů korun. Auditní řízení pro firmy proběhne 13. října.

Přehrát

00:00 / 00:00

Projektový manažer auditu Vít Liška se Stalo se dnes

„Snažili jsme se, aby byl audit dostupný co nejvíce společnostem. Celkově se jedná o třicet subjektů, mohou to být firmy, neziskové organizace i zaměstnavatelé z veřejného sektoru. Jediná podmínka je, že musí pocházet z kterékoli části Česka mimo Prahu,“ vysvětlil projektový manažer auditu Vít Liška.

V pořadu Stalo se dnes pak Vít Liška upozornil, že u českých zaměstnavatelů stále ještě nedošlo k rozpoznání přínosů, které s sebou rodinná a personální politika přináší. „Tyto informace jim můžeme zprostředkovat.“

Opatření mají podle jeho slov přispět nejen k pokrytí potřeb zaměstnanců, ale i ke zvýšení konkurenceschopnosti společnosti.

Ve zkušebním režimu si audit vyzkoušely brněnský Magistrát a tamní knihovna Jiřího Mahena. „Prvním přínosem je už vznik projektové skupiny, kdy u těchto pilotních organizací bylo téma rodiny a slaďování pracovního a rodinného života sneseno z kuloárů k programu porad. Byla také upravena konkrétní pracovní doba,“ připomněl Liška.

Milan Kopp, Veronika Sedláčková, Marie Sýkorová, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme