Sladit práci s péčí o děti? Pomoci může firemní školka

Více než polovina matek dětí do deseti let se v zaměstnání nebo při hledání práce setkalo kvůli rodičovství s diskriminací. Prokázal to průzkum, který si nechala zpracovat obecně prospěšná společnost Gender Studies.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mateřská školka | Foto: Vlastík Novák

Sladit práci s péčí o děti je v Česku stále velký problém. Řešením může být firemní školka. Zájem o ně by se měl, v souvislosti s chystanou reformou ministerstva práce a sociálních věcí a s probíhajícím babyboomem, zvyšovat.

O takové školce v Česku přemýšlí v současné době řada firem, jednou z nich je například i společnost seznam.

"Náš projekt je už v současné době poměrně daleko. Je precizovaný až tak, že máme definované například výrobce dětského nábytku. Nicméně práce nám trvá už rok a půl a musím říct, že to je proces spíše na dlouho," přiznává Rita Gabrielová ze společnosti seznam.cz.

"Každá firma, která se do tohohle pustí, musí vědět, že to nebude za rok a že tam je mnoho překážek. Na druhou stranu, pokud je zdolá, tak zaměstnancům firma poskytne naprosto unikátní bonus,"dodává Gabrielová.

Z výsledku výzkumu společnosti Gender Studies vyplývá, že zájem o firemní školky má šedesát procent dotázaných žen. Výzkumu se zúčastnilo celkem 605 respondentek.

Přečtěte si také:
Království za školku
Česko se pře s Evropskou unií o dostupnost školek a jeslí

Alice Kottová, Dominika Rojtová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme