Slamečka pro Radiožurnál: Na výstavbu dálnic nebude dostatek peněz

Kvůli omezenému rozpočtu na příští rok bude muset resort dopravy výrazně omezit své původní záměry. Je mezi nimi i výstavba dálnic. Ministr dopravy Gustáv Slamečka v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu řekl, že ministerstvo přijde v rozpočtu na příští rok o 20 miliard korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gustáv Slamečka | Foto: Tomáš Adamec

"Po odečtení výdajů nám zbývají na investice zhruba dvě miliardy korun. Tato částka stačí zhruba na pět kilometrů dálnic. Pokud jsme tedy měli v plánu otevřít 50 kilometrů dálnic a zhruba 80 až 90 kilometrů silnic první třídy, tak si dokážete představit, co to bude znamenat," vysvětlil v Dvaceti minutách Radiožurnálu ministr dopravy Gustáv Slamečka.

V pořadu se také vyjádřil k zavedení šrotovného na koupi nových automobilů, které v rámci protikrizových opatření schválila sněmovna. Uvedl, že s tímto konceptem nesouhlasí. Záchranu ekonomiky by Slamečka viděl spíše v investičních opatřeních:

"Pokud bych se vyjádřil sobecky, tak je to rozvoj dopravní infrastruktury. Ale pokud se Poslanecká sněmovna rozhodla, že prostředky, kterých samozřejmě není nadbytek, určí na podporu v této oblasti spotřeby, tak je to její rozhodnutí. Já jsem se už vyjádřil v tom smyslu, že bych spíše preferoval nějaké proinvestiční, dlouhodobější záměry."

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Martin Veselovský, Lucie Toraková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme