Konec vyšetřování. Policie obvinila z nehody, při které zemřel ve Slaném školák, řidiče autobusu

Policie uzavřela vyšetřování červnové nehody autobusu ve Slaném, při níž na autobusové zastávce zemřel sedmiletý chlapec. Vyšetřovatelé obvinili řidiče autobusu z Kladna z usmrcení z nedbalosti, nehodu podle policie způsobil nepřizpůsobením rychlosti. Na policejním webu o tom informovala mluvčí středočeské policie Michaela Nováková. Na obvinění upozornila televize CNN Prima News.

Slaný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle pražského dopravního podniku je provoz na autobusovém nádraží velmi omezen | Zdroj: Facebook města Slaný

„Obviněný řidič autobusu při najíždění mezi ostrůvky zastávek neúmyslně zavinil dopravní nehodu, když nepřizpůsobil rychlost jízdy autobusu svým schopnostem a vlastnostem vozidla a při zatáčení vlevo mezi ostrůvky zastávek nezvládl řízení,“ uvedla mluvčí středočeské policie Michaela Nováková. Podle ní byl osmapadesátiletý řidič autobusu v minulých dnech obviněn z usmrcení z nedbalosti.

Vážná dopravní nehoda ve Slaném. Autobus vjel do zastávky, dítě nepřežilo, další tři jsou zranění

Číst článek

Autobus havaroval 9. června po poledni na autobusovém nádraží v centru Slaného. Autobus při nehodě najel na autobusovém nádraží do zastávky, u které stáli lidé. Havárii nepřežil chlapec, další tři lidé byli zraněni. (více zde)

V rámci prověřování byli osloveni soudní znalci z oboru silniční dopravy, kteří neshledali, že by byla příčinou dopravní nehody technická závada autobusu, dodala mluvčí.

Řidiči hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až šest let.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme