Šlapanice budou celý víkend řešit opatření kvůli omezení pohybu. Část úřadů mají v Brně

Omezení volného pohybu mezi okresy, které podle pátečního nařízení vlády platí v České republice od pondělí, znepříjemní život obyvatelům Šlapanic v okrese Brno-venkov. Část městského úřadu, například sociální odbor, totiž sídlí v Brně. Vedení města stráví víkend přípravou možných řešení, řekla jeho starostka Michaela Trněná.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šlapanice | Foto: palickap | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY 3.0,©

S ohledem na zhoršující se epidemickou situaci lze na to podle Trněné nahlížet jako na výjimečný stav, ovšem pro obyvatele obcí spadajících do obvodu Šlapanic jako obce s rozšířenou působností to znamená komplikace. Obvod čítá zhruba 40 obcí.

PŘEHLEDNĚ: Omezení pohybu mezi okresy a zavírání škol i školek. Jaká opatření čekají Česko?

Číst článek

„Úřad v Brně obsluhuje 70 000 obyvatel. Strávíme celý víkend přípravou toho, co bude možné vyřídit na úřadě ve Šlapanicích. Bude to hodně náročné, ale je to výjimečná situace a pokusíme se udělat maximum, abychom lidem vyšli vstříc. Bude to ale problém i obecně, protože od nás vyjíždí do Brna zhruba 70 procent obyvatel, jsme spojeni i městskou dopravou. V okolí je i několik vesnic, kdy nejbližší obchody jsou právě v Brně,“ řekla starostka.

Podle vládního nařízení mohou lidé cestovat mezi okresy do zaměstnání nebo například k lékaři. Při případné kontrole se musí prokázat příslušným potvrzením či čestným prohlášením.

Na cestování mezi městskými částmi v Praze nebude potřeba žádný doklad. Hřiště zůstanou otevřená

Číst článek

Z nařízení je nesvá například Martina Sekaninová z Jaroměřic v Pardubickém kraji, které sousedí s Olomouckým a Jihomoravským krajem.

„Každý týden dojíždím se svým čtyřměsíčním synem k fyzioterapeutce do Boskovic na Blanensku. S miminkem nemám čas ještě připravovat čestná prohlášení a nejet tam nepřipadá v úvahu,“ poznamenala.

Brněnský dopravní podnik, který zajíždí i na Brněnsko, zatím omezení spojů neplánuje. Květoslav Havlík, mluvčí společnosti Kordis, která na jižní Moravě koordinuje dopravu, sdělil, že rozhodnutí o úpravách spojů padne v pondělí. „Zatím se dá říct, že Jihomoravský kraj zváží omezení spojů zajišťujících dopravu pro děti do škol,“ uvedl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme