Na Slapech se převrátila a potopila plachetnice. Poříční policie všechny členy posádky zachránila

Na Slapské přehradě poblíž obce Nebřich na Benešovsku se v pondělí večer převrátila plachetnice, poříční policie zachránila čtyři dospělé a čtyři děti. Potápěči budou muset plavidlo vyzvednout z hloubky asi 45 metrů, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Nebřich (Benešovsko) (Aktualizováno: 9:13 7. 7. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Slapské přehradě poblíž obce Nebřich na Benešovsku se v pondělí večer potopila plachetnice | Zdroj: HZS Středočeského kraje

Událost byla nahlášena v pondělí před 20.00.

Plachetnice se podle mluvčího převrátila uprostřed vodní nádrže, kolem plavali lidé. Hasiči k případu poslali tři profesionální a jednu dobrovolnou jednotku, na místo zamířila také policie a vodní záchranná služba.

„Jako první tam dorazila poříční policie, která všechny lidi naložila na palubu a převezla na pravý břeh k hotelu Laguna,“ uvedl Gabriel.

Loď neměla pomocný motor, a tak nebylo nutné zajišťovat případný únik ropných látek.

Plachetnice leží na dně ve velké hloubce, její vyzvednutí by měla podle Gabriela zajistit policie se svými potápěči. Mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková ale řekla, že v úterý to ještě nebude. Zástupci poříčního oddělení se chtějí ještě sejít se specialistou. Na schůzce, která se uskuteční ve středu, se teprve budou domlouvat na dalším postupu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme