Tým Tempus v akci: při hledání roky zmizelé ženy nasadil psy, georadar i sbíječku, nyní hodnotí stopy

Policie ukončila prohledávání rodinného domu ve Slavětíně na Lounsku, kde žila Jana Paurová, která zmizela před sedmi lety. V domě sbírali stopy a předměty od pondělí, nyní je budou zkoumat. Informovala o tom v sobotu na twitteru policie. Podle reportéra Radiožurnálu byly ve středu na místě slyšet bruska, sbíječka a také zvuky lopat. Vyšetřovatelé si přivedli také psy, do Slavětína přijel i policista s georadarem.

Slavětín (Lounsko) (Aktualizováno: 17:55 15. 8. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie ukončila prohledávání rodinného domu ve Slavětíně na Lounsku

Policie ukončila prohledávání rodinného domu ve Slavětíně na Lounsku | Foto: Artur Janoušek | Zdroj: Český rozhlas

Dům i široké okolí po zmizení ženy, která v něm žila s manželem a dětmi, prohledávali kriminalisté už několikrát. Nyní se na místo vrátili s hasiči. Pátrání vede tým Tempus, kterému pomáhali i policisté z Ústeckého kraje.

„S ohledem na probíhající vyšetřování nemůžeme sdělit žádné informace,“ uvedla policie na twitteru. Mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová serveru Novinky.cz bez dalších podrobností sdělila, že v případu zatím nebyl nikdo zadržen, ani obviněn.

Prohledávání domu se účastnil i muž zmizelé Pavel Paur. Nedávno ho soud potrestal podmínkou za to, že ji fyzicky a psychicky týral.

Sedm let staré zmizení

„Tehdy v únoru 2013 hodně mrzlo. Když jsme prohledávali dům a okolí, nenašli jsme žádné stopy, že by tam někdo něco zakopal nebo zalil betonem. To by ani v tom mrazu nešlo,“ vylíčil Radiožurnálu policista, který už tehdy hledal tělo zmizelé ženy.

„Prohledávali jsme i přilehlý hřbitov, ale ani tam jsme nenašli známky, že by někdo třeba odsouval náhrobní desky. Prohlíželi jsme hřebíky v podlaze domu, nikde nic, žádné stopy, že by ji někdo otevíral.“

Paur tehdy pracoval a dodnes pracuje pro obec. Krátce po zmizení jeho manželky proto policie pátrala po těle i v místech výkopových prací v obci. I to ale bylo marné.

Policista s georadarem u domu Paurových | Foto: Artur Janoušek | Zdroj: Český rozhlas

Co se v noci z 2. na 3. února 2013 v domě v ulici Aloise Jiráska ve Slavětína stalo, se přesně neví. Pavel Paur odvezl tři mladší děti na víkend k příbuzným a do domu se vrátil jen se svým nejstarším synem. Později vypověděl, že večer šli s manželkou do ložnice spát a ráno už byl v ložnici sám.

Tvrdil, že žena utekla, prý oknem, které do rána zůstalo otevřené. Místní tomu ale od počátku nevěřili, protože právě děti byly tím, co ženu v rodině drželo.

Zmizení ženy oznámil Pavel Paur až po víkendu v pondělí ráno. Policie nejprve pátrala po pohřešované ženě, jenže její zmizení bylo od počátku podezřelé. Jana Paurová měla totiž právě v pondělí 4. února jít k výslechu na policii kvůli tomu, že ji měl manžel týrat. V pátek před osudným víkendem dostala předvolání a své kamarádce se svěřila, že se bojí jít domů. Kamarádka to pak sdělila policii.

Hasiči u domu zmizelé Jany Paurové | Foto: Artur Janoušek | Zdroj: Český rozhlas

Na stěně v ložnici policisté nalezli stopy krve, což muž vysvětloval tím, že se s manželkou často hádali a že jejich soužití bylo divoké. Tvrdil ale, že ji nebil, modřiny na jejím těle byly podle něj z toho, jak se ji snažil chytit a uklidnit, když ona údajně napadala jeho.

Oba manželé měli další vztahy a o ženě se vědělo, že pije. Vypovědělo to několik místních lidí, kteří ji na veřejnosti viděli opilou. Nebylo ale jasné, jestli její pití bylo příčinou nebo následkem násilí v rodině.

Paur tvrdil, že utekla s ukrajinskými dělníky, kteří byli ve Slavětíně ubytovaní. To se ale nepotvrdilo. Během vyšetřování měl jít na detektor lži, jenže zkolaboval. Lékař konstatoval, že výslechu na detektoru není schopen.

Artur Janoušek, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme