BASKETBAL: Srbsko - Česko právě teď živě

Policie hledá muže, kteří v Edenu házeli při fotbalovém zápasu pyrotechniku

Pražská policie v pondělí zveřejnila záběry desítky lidí, kteří ohrožovali pyrotechnikou ostatní diváky při víkendovém fotbalovém zápase v Edenu. Policisté žádají veřejnost o pomoc při určení totožnosti zatím neznámých pachatelů. Informace mohou lidé volat na linku 158.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pyrotechniku použilo při nedělním utkání duelu 3. ligového kola fotbalových klubů Olomouce a Slavie několik fanoušků. 

Z kamerových záznamů je zřejmé, že celkem deset mužů na tribuně Jih v sektoru domácích použilo pyrotechniku a to tím způsobem, že ji zapálili a následně ji házeli do vedlejšího sektoru hostí." uvedla mluvčí policie Eva Kropáčová.

Představenstvo fotbalové Slavie přijalo pokutu i uzavření stadionu. Odvolá se jen proti podmínce

Číst článek

Muži podle ní svým chováním ohrozili ostatní návštěvníky nejen v sektoru hostů, ale i ve svém vlastním. Na tribunách přitom zápasu přihlíželi rodiče s dětmi. Jen díky tomu, že nebyl sektor plně obsazen, našla většina z diváků poměrně rychlou únikovou cestu mimo sektor.

Kriminalisté muže podezřívají z trestného činu výtržnictví. V případě dopadení pachatelům hrozí až dva roky vězení.

Kvůli nebezpečnému chování části fanoušků při utkání s Olomoucí dostala Slavia od disciplinární komise trest uzavření celého stadionu v Edenu na příští ligový zápas a pokutu 250 tisíc korun. 

Slavia trest v podobě uzavření hlediště na příští domácí utkání s Libercem i pokutu přijala. Pražský klub se odvolá pouze proti následnému podmínečnému uzavření severní a jižní tribuny na dva zápasy s účinností do konce roku. Na sociální síti Twitter o tom informoval předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Predstavenstvo SK Slavia dnes rozhodlo prijmout disciplinarni trest uzavreni stadionu na jeden zapas a trest financni pokuty 250.000,- Kc. Odvolani podava pouze na dalsi tresty podmineneho uzavreni TS a TJ na dva zapasy do 31.12.2019.

22:36 – 05. 08. 2019

9 283

hav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme