Slavnostní ples Českého rozhlasu pomohl nadačnímu fondu Světluška

Český rozhlas oslavil devadesáté narozeniny slavnostním plesem. Sály pražského Obecního domu vpodvečer zaplnily nádherné dámské róby a pánské fraky a v rytmu vídeňských valčíků, swingu nebo lidových písniček se tancovalo až do pozdní noci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ples k k 90. výročí Českého rozhlasu v Obecním domě | Foto: Český rozhlas

Každý, kdo přišel, přispěl na dobrou věc. Výtěžek z více než osmi set prodaných vstupenek putoval na pomoc nevidomým do rozhlasového nadačního fondu Světluška.

„Českému rozhlasu děkuju, že posledních deset let je se Světluškou,“ dává najevo vděk ředitelka nadace Martina Kaderková.

Téměř každý, kdo na společenskou událost přišel, má k Českému rozhlasu nějaký vztah.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Petra Benešová kontrolovala atmosféru na slavnostním plesu Českého rozhlasu

„Český rozhlas pro mě znamená sobotní odpoledne s rodiči při poslechu rozhlasové hry.“

„Já si vzpomínám, že moje maminka podle rozhlasu kdysi cvičila, ta znělka mi zůstává v uších dodnes,“ připomínají si návštěvnice.

„Devadesáté výročí je významné, já smekám klobouk před všemi svými předchůdci,“ říká generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

Po osmé hodině se ve všech sálech rozezněla hudba. Zatímco v předsálí se popíjelo víno a pivo, ve Smetanově síni kroužily páry v rytmu valčíku za doprovodu symfonického orchestru Českého rozhlasu.

„Tančilo se krásně, protože mám ráda valčíky,“ libuje si jedna z příchozích.

Stejně tak se tancovalo v dalších dvou sálech. V jednom z nich páry podupávaly do rytmu lidových písniček a na jednom parketu se hemžily nákladné dámské róby mezi lidovými kroji. V druhém malém sále pak duněla diskotéka.

Petra Benešová, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme