Šlechtová potvrdila, že je Babišovou kandidátkou na ministryni obrany

Andrej Babiš představil prezidentu Miloši Zemanovi jména ministrů své plánované menšinové vlády. Ačkoliv designovaný premiér ještě v úterý v podvečer na otázky novinářů ohledně personálního obsazení plánované vlády odpovídal vyhýbavě, dosavadní ministryně místního rozvoje Karla Šlechtová potvrdila, že by měla přestoupit na resort obrany.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karla Šlechtová | Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj

Miloš Zeman si vyslechl jména Babišových ministrů a výhrady zatím neměl. Se všemi novými ministry si ale před jmenováním bude chtít promluvit. Babiš se Zemanem se domluvili, že jména nebudou uveřejňovat. Na přímý dotaz České televize však svou nominaci prozradila Karla Šlechtová.

„Nominace na ministryni obrany mě velmi potěšila. Přijímám ji s patřičnou pokorou a jsem připravena být na ministerstvu partnerem armády a zajistit potřebný servis při očekávaném navýšení počtu vojáků i rozpočtu,“ uvedla Šlechtová v SMS zprávě pro Českou televizi.

Babišova vláda by se měla sestávat z ministrů za ANO, z nichž většina působila již v Sobotkově vládě. Ty doplní devět nových tváří. Podle budoucího premiéra budou ve vládě čtyři ženy, i když jich zpočátku mělo být více.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme