Sledovali jsme ONLINE: Bouřky přinesly silný déšť, krupobití a bleskové záplavy

Českem se přehnaly prudké bouřky. Přívalový déšť vyvolal na řadě míst v zemi bleskové záplavy. Vytrvalý déšť vydrží na území Čech až do úterý, kdy má slábnout. Znovu hrozí i sesuvy půdy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obří krooupy padaly na Mělnicku u obce Kly. | Zdroj: ČTK

„Chceme poprosit, aby v noci a zítra byli všichni, kteří jsou v dosahu vodních toků, nesmírně ostražití, aby si to hlídali,“ apeloval na veřejnost po jednání ústřední povodňové komise premiér Petr Nečas.

Obce musí na pokyn komise zachovat protipovodňová opatření a zřídit nepřetržité povodňové hlídky. To by mělo podle Nečase pomoci zmírnit škody. Rozhodnutí komise tlumočil její šéf, ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

Do Česka se přihnaly silné bouřky, řada míst v republice hlásí bleskové záplavy

Číst článek

„Všem povodňovým komisím, včetně těch, jejichž území dosud nebylo zasaženo povodní, nařizuje zřídit nepřetržité hlídkové služby za účelem monitoringu srážek všech vodních toků,“ řekl.

Na pomoc do zaplavených obcí vysílá armáda další vojáky - 140 z nich pomůže na Ústecku a Lovosicku, další tři stovky posílí policii. Zhruba tisícovka vojáků je připravená vyrazit podle aktuální potřeby obcí.

Riziko povodní trvá. Na Kladensku vytopila prudká bouře několik domů

Číst článek

Meteorologové varují, že prudké bouřky a silný déšť čekají celé území republiky i v noci na pondělí a během následujících dvou dnů. Srážkové úhrny na některých místech mohou v pondělí dosáhnout až 70 milimetrů.


Hasiči odčerpávají vodu ze suterénu pražské hokina Atlas vytopeného po přívalových deštích. | Foto: ČTK

Český rozhlas, Simona Bartošová, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme