Sledovali jsme ONLINE: Česko pokryla ledovka. Doprava na mnoha místech kolabovala

Dopravní komplikace spojené s ledem a námrazou dál trápí Českou republiku. Kvůli počasí nevyjely nebo se zastavily desítky vlaků a problémy mají také městské tramvaje či trolejbusy. Meteorologové předpokládají, že se ledovka bude tvořit i ve středu. Varování platí do středečního podvečera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravu na Plzeňsku komplikoval namrzající déšť a ledovka na silnicích | Zdroj: ČTK

Problémy na železnici se od pondělního večera dotkly už více než 100 tisíc lidí. To je zhruba tolik, kolik je například obyvatel Liberce. V některých vlacích, které se kvůli počasí zastavily, museli lidé čekat i více než půl dne.

České dráhy cestující odškodní. V Českém rozhlase to řekl Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah.

„Vrací se jízdné v případě většího zpoždění než 120 minut. Cestujícím, kteří jízdu nenastoupili, vracíme jízdné v plné výši. Ty, kteří se vrací z trati zpět do původní stanice, přepravíme bezplatně a vracíme jim jízdné. Co se týká nočních přípojů – zajistili jsme taxislužbu a máme smluvní ubytovací zařízení, kde cestujícím kompenzujeme noclehy,“ uvedl Štěpán.

S problémy se potýkají také města. Například v Praze kvůli námraze nejezdily tramvaje. Náhradní dopravu zajišťovala zhruba stovka autobusů. Odpoledne vyjely vozy některých linek, zcela k normálu se však provoz zřejmě nevrátí, dokud se počasí nezlepší.

Škody způsobené ledovkou mohou dosáhnout stovek milionů korun

Číst článek

Problémy jsou také s dodávkou elektřiny, kde namrzlé větve a popadané stromy poškodily vedení vysokého a nízkého napětí. Odpoledne byla nejhorší situace na Moravě a ve východních Čechách, výpadky se však týkaly i ostatních regionů.

Bez proudu jsou kvůli námraze tisíce domácností, na Přerovsku ČEZ vyhlásil kalamitní stav

Číst článek

Výstraha před ledovkou | Foto: Český rozhlas

ČRo, mkp, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme