Slevová akce obchodního řetězce způsobila dopravní kolapsy

Kvůli výprodejům v hypermarketech v centru Ostravy, v Ústí nad Labem, Hradci Králové a Brně zkolabovala doprava. Parkoviště jsou úplně obsazená a centra obou měst ucpala auta. Policisté radí, aby do těchto míst řidiči nejezdili, a odhadují, že se situace uklidní až odpoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

automobily v zácpě | Foto: Jan Rosenauer

Dopravní kolaps zavládl v blízkosti hypermarketu v centru Ostravy. Obchod zahájil velkou slevovou akci, která do krajského města přilákala nakupující z celého Moravskoslezského kraje i ze sousedního Polska. Mluvčí ostravského policejního ředitelství Milan Klézl proto radí, aby řidiči do okolí obchodního centra autem určitě nejezdili. "V souvislosti s výprodejem v hypermarketu na ulici Novinářské v Ostravě vznikl tam i na všech příjezdových cestách dopravní kolaps. Taky příjezdové komunikace ulice Výstavní, 28. října, ale i Českobratrská, Hornopolní, 1. máje, Ruská a Mariánskohorská. Na místě se snaží policisté odklánět dopravu."

Zacpaná je i výpadová silnice z Ústí nad Labem směrem do Teplic. Parkoviště u hypermarketu je zcela obsazené. Centrum města ucpaly automobily. Na trase k obchodnímu domu se stalo několik dopravních nehod.

Dopravní kolaps zasáhl i Hradec Králové. Zcela neprůjezdné je okolí Mrštíkovy ulice. "Vzhledem k tomu, že městem převažuje tranzitní doprava, není reálné provádět její odklon. Policie provoz řídí, ale kapacita parkoviště u obchodního domu je momentálně vyčerpaná," upozorňuje mluvčí královéhradecké policie Anna Pešavová. "Chtěla bych proto všem řidičům doporučit záchytné parkoviště u sportovního stadionu v Hradci Králové." Policie zatím není schopna odhadnout, do kdy situace potrvá.

Markéta Kaclová, Ivana Šuláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme