Slivovice, Balákův pronájem i zapůjčení stanu. Policie odložila čtyři kauzy exkancléře Mynáře

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu nepravomocně odložili prověřování čtyř kauz Vratislava Mynáře, někdejšího kancléře prezidenta Miloše Zemana. Napsal to ve středu server Seznam Zprávy, který na případy v minulosti upozornil. Odložené kauzy se týkají mimo jiné pronájmu stanu z Pražského hradu na sjezdovce v Osvětimanech nebo vypůjčených šperků z hradního skladu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vratislav Mynář na tiskové konferenci.

Někdejší kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Detektivové podle Seznam Zpráv dospěli po svém prověřování k závěru, že nenašli důkazy, že by se Mynář dopustil něčeho nelegálního. Případy proto zatím nepravomocně odložili. Další prověřují, týkají se dopravy sazenic stromků na Mynářovy pozemky hradním vozidlem a lovení zvěře v Lánské oboře.

V jedné z odložených kauz Mynář nechal na svou sjezdovku v Osvětimanech na Uherskohradišťsku přivézt z hlavního města party stan patřící Pražskému hradu. Uvedl, že za zápůjčku i dopravu zaplatil, pak se ale ukázalo, že to udělat nemohl, protože Hrad ještě žádnou fakturu nevystavil, napsaly už dříve Seznam Zprávy.

Hrad reklamuje zakázku na stovky oken z doby kancléře Mynáře. Někde byl místo pantu kus tužky

Číst článek

Odložen byl i případ, kdy Mynář vybral z hradního skladu darů šperky a další cenné zboží za zhruba půl milionu korun. Chyběly ale doklady, kde tyto předměty následně skončily.

Policisté nenalezli nic protizákonného ani v případu lánské vily, kterou měl pronajatou bývalý šéf Lesní správy Lány Miloš Balák. Za vilu s 21 místnostmi platil 6300 korun měsíčně, uvedly Seznam Zprávy.

Těsně před jeho odchodem z ředitelské funkce na konci roku 2022 mu jeho podřízená prodloužila pronájem do roku 2025. Balák dostal loni v květnu po nástupu prezidenta Petra Pavla z vily výpověď. Podal proti ní žalobu, kterou nakonec stáhl a uvedl, že jeho nájem v objektu skončil.

Čtvrtá kauza se týká situace, kdy Hrad podle dokumentů zaplatil 1,1 milionu korun za nákup lahví se slivovicí pro reprezentační účely zlínskému autoservisu, který ale na prodej alkoholu neměl koncesi. Jedna lahev bez kolku vyšla asi na 3000 korun. Ani tady ale Národní centrála proti organizovanému zločinu nenašla nic trestného, konstatovaly Seznam Zprávy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme