VIDEO: Policie zadržela muže, kterého na Slovensku vyšetřují kvůli nájemné vraždě

Čeští policisté v pondělí v Rakovníku zadrželi jednapadesátiletého muže, který je na Slovensku vyšetřován pro podezření z účasti na nájemné vraždě. Na webu o tom v úterý informovala policejní mluvčí Lenka Sikorová.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 17:14 9. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O předání muže, který byl zadržen na základě evropského zatýkacího rozkazu, rozhodne soud.

Policie ho zadržela na základě mezinárodní spolupráce národních jednotek cíleného pátrání České a Slovenské republiky, uvedla Sikorová. „Na Slovensku je muž vyšetřován Národní kriminální agenturou (NAKA) pro účast na nájemné vraždě v rámci organizovaného zločinu,“ doplnila. Zadržený byl již jednou na Slovensku za vraždu odsouzen, uvedla.

Z videa, které policie zveřejnila na webu, vyplývá, že muž byl zadržen v jednom z domů v Rakovníku. „I díky momentu překvapení se muž nezmohl na odpor a při zákroku nedošlo ke zranění ani škodám,“ popsala mluvčí.

Muž je nyní v policejní cele, o jeho předání rozhodne soud. Podle zákona o mezinárodní justiční spolupráci v trestních věcech by měl rozhodnout do 60 dnů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme