Slovensko vydalo do Česka odsouzeného podnikatele Hošnu

Slovensko vydalo českým úřadům podnikatele Rudolfa Hošnu, který je v Česku od loňského dubna odsouzen k odnětí svobody na osm a půl roku za mnohamilionovou zpronevěru. Eskortován byl na základě rozhodnutí slovenského nejvyššího soudu z minulého týdne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rudolf Hošna | Zdroj: ČTK

Krajský soud v Brně Hošnu poslal loni za mříže za to, že v roce 1993 odebral od mladoboleslavské Škody 130 automobilů, které nezaplatil. Připravil tak firmu o pětadvacet milionů. Policisté po něm marně pátrali už od roku 2003. Před časem ho objevili reportéři Mladé fronty Dnes v Bratislavě.

Slovensko nemohlo devětatřicetiletého Hošnu vydat dřív, dokud nezačal v obou zemích platit evropský zatykač. Ve vydávací vazbě strávil Rudolf Hošna přesně 100 dnů, předtím se však na Slovensku pohyboval bez problémů, protože získal slovenské státní občanství. Proto ho úřady nemohly vydat. Teprve letos v září policie na základě evropského zatykače podvodníka zadržela a dnes ho předala spravedlnosti do České republiky.

Odsouzený Hošna stále podniká v hudebním průmyslu, na Slovensku vlastní společnost Spilberg a v Brně produkční agenturu Brnokoncert.

Jana Zemanová, Marie Matúšů, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme