Při záchraně psů ze zatopeného útulku zahynuly tři ženy v rozvodněné řece Muráň na středním Slovensku

Tři ženy přišly o život v rozvodněné řece ve městě Revúca na středním Slovensku, když se ve středu pokusily zachránit před záplavami psy z útulku. Novinářům to řekl premiér Peter Pellegrini.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tragédie na řece Muráň | Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Policie původně informovala o jedné oběti v rozvodněné řece a ještě ráno uvedla, že po dalších dvou pohřešovaných ženách pátrá. „Žel, všechny tři, je to již potvrzeno, o svůj život v rozvodněné řece přišly,“ řekl později Pellegrini.

V důsledku vydatných lijáků a vichru se kvůli popadaným stromům vylila z koryta řeka Muráň, která teče nedaleko útulku. Když do něj dostala voda, zveřejnily jeho pracovnice prosbu o pomoc. Autem přijely pomoci jejich kolegyně z útulku v Rožňavě, naložily psy, ale na zpáteční cestě se ztratily. Jedna z nich stihla zavolat na tísňovou linku, že se topí, pak bylo spojení přerušeno.

V nedaleké obci Závadka nad Hronom voda zaplavila 25 rodinných domů. Dostala se i do tamní chovné stanice daňků, čističky odpadních vod i pily.

Jinde v této části Slovenska zase museli silničáři zavřít kvůli sesuvu půdy a podemletí vozovky jeden silniční tah. Zrušeny byly některé autobusové spoje.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme