Slovinská policie chytila Itala, který údajně poslal otrávený dopis Andreji Babišovi

Slovinská policie dopadla Itala, který zřejmě na podzim poslal otrávený dopis ministrovi financí Andreji Babišovi z hnutí ANO. Policisté zadrželi muže 22. prosince v Nové Gorici, teď je ve vazbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrej Babiš | Foto: Filip Jandourek

Podle slovinského deníku Primorske novice čelí Ital obvinění z terorismu. Mluvčí českého Policejního prezidia Jana Macalíková potvrdila, že se slovinskými kolegy spolupracují:

„My tu informaci samozřejmě máme. Slovinští policisté jednali na základě našich informací a i nadále s nimi spolupracujeme. Vzhledem k aktuálnímu stavu věci nemůžeme k případu říkat podrobnosti.“

Český ministr financí po obdržení dopisu uvedl, že zásilka byla odeslána ze Slovinska. Řekl také, že může jít o pokus o pomstu někoho z obchodních kruhů, s nímž měl v minulosti problémy. Vyloučeno ale není ani jiné pozadí.

Podobný dopis s jedem jako Babišovi přišel v listopadu i na české ministerstvo vnitra. Odeslán byl ze Švédska. Podezřelé zásilky dorazily 9. prosince také na Pražský hrad, na ministerstvo spravedlnosti a opět ministerstvo vnitra, jed však neobsahovaly.

Eliška Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme