Dvě ošetřovatelky domova pro seniory Slunečnice policie obvinila z týrání klientů

Policie obvinila dvě bývalé ošetřovatelky domova pro seniory Slunečnice v Ostravě-Porubě z týrání klientů. Uvedl to server Seznam Zprávy, který loni zveřejnil několik reportáží, v nichž uvedl, že část zaměstnanců domova ponižovala klienty. Na jejich základě se policie začala situací v zařízení zajímat.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie obvinila dvě bývalé ošetřovatelky domova pro seniory Slunečnice v Ostravě-Porubě z týrání klientů (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Změna v přístupu policie nastala před několika týdny. „Ve věci podezření ze zločinu týrání svěřené osoby vztahující se k ostravskému zařízení lze aktuálně sdělit, že vyvstaly nové skutečnosti a kriminalisté v současné době realizují úkony trestního řízení,“ uvedla pro Seznam Zprávy mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Babička jí umírala před očima. Záchranku sestra volat nechtěla, prý by to bylo zbytečné

Číst článek

Podle informací serveru jsou trestně stíhány dvě pečovatelky, které působily ve Slunečnici a jejichž chování zmapovala právě série reportáží Ve stínu Slunečnice. „Bylo zahájeno trestní stíhání dvou osob pro zločin týrání svěřené osoby,“ uvedla ostravská žalobkyně Jana Feberová, která nad případem dohlíží.

Podle ní je vyšetřování na začátku. Obviněné byly už podle žalobkyně vyslechnuty a vyšetřování pokračuje mimo jiné výslechy svědků. „V tuto chvíli nebudeme zveřejňovat další informace o probíhajícím trestním řízení,“ dodala.

Server zveřejnil sérii reportáží, podle kterých část personálu ke klientům městského zařízení přistupovala nevhodně, vulgárně a ponižujícím způsobem.

Reportáž vychází i z výpovědi někdejší pečovatelky Gabriely Lhoťanové, která mluvila o nevhodném a vulgárním chování části zaměstnanců ke klientům domova. Podle ní jsou staří lidé v domově uráženi a ponižováni.

Primátorův náměstek Zbyněk Pražák (KDU-ČSL) už dříve řekl, že nikdy nelze vyloučit, že by se v jednotlivých případech mohl personál zachovat chybně a nevhodně. Odmítl ale, že by šlo o plošný a systémový problém. Řekl, že provedená kontrola z magistrátního odboru sociálních věcí žádné závady nenalezla.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme