Sluníčkový den už podvanácté podpoří opuštěné a hendikepované děti

Na ulicích ve čtyřiačtyřiceti městech po celém Česku dnes začne sbírka na podporu opuštěných dětí a pěstounských rodin. Veřejnou sbírku Sluníčkový den pořádá Nadační fond Rozum a cit již podvanácté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropské hry handicapované mládeže 2010 - plavání | Foto: Tino Kratochvil

Letos se do projektu Sluníčkový den dobrovolně zapojila necelá tisícovka studentů. Až do čtvrtka budou na ulicích českých a moravských měst prodávat magnetky nebo kokové placky.

„Je to bílá magnetka se zvířátky. Placka je kulatá, malá, asi dva a půl centimetru průměr. Její motiv namaloval náš patron, je to pan Vojtěch Bernatský, sportovní moderátor České televize,“ přibližuje jednu z letošních novinek ředitelka nadace Marie Řezníková.

Zakoupením magnetky lidé přispějí 30 korunami na vzdělání dětí v náhradní rodinné péči, asistenční služby pro hendikepované děti nebo třeba na výukové pomůcky do sociálně slabých rodin.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitelka nadačního fondu Rozum a cit Marie Řezníková přibližuje letošní Sluníčkový den

„Máme rodinu, která má čtyři děti ve věku od šestnácti do dvaceti let a třeba jedno z těch dětí musí denně ve čtyři hodiny ráno vstávat, protože maminka samoživitelka opravdu už nemá peníze na to, aby všem čtyřem dětem mohla zaplatit cestovné, internát, výukové pomůcky,“ uvádí Řezníková příklad rodiny, která potřebuje pomoc. V současné době je podle ní v nadačním fondu velké množství žádostí také na rovnátka.

Za uplynulých jedenáct ročníků se podařilo Nadačnímu fondu Rozum a cit vybrat více než 13 milionů korun. V letošním roce půjdou peníze nově také na podporu prarodičů-pěstounů.

„Přicházíme na to, že jsou pěstouni velmi finančně omezeni, a chystá se ještě nějaká změna v zákonech, kdy možná přijdou o takzvanou odměnu pěstouna. A to by pro ně bylo možná i fatální. To znamená, že bojují s každou korunou nyní, a pokud by o tento příspěvek přišli, tak si nedokážeme vůbec představit, jak budou ty opuštěné děti vychovávat,“ vysvětluje Řezníková.

Pokud na studenty s kasičkami ve svém městě nenatrefíte, můžete přispět i formou dárcovské SMS, a to zasláním ve tvaru DMS ROZUM A CIT na číslo 87777.

Tomáš Pavlíček, Ivana Šulcová, Marie Sýkorová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme