Boeing Smartwings se 172 lidmi hlásil poruchu klapek. Při přistání v Praze mu asistovali hasiči

Pilot Boeingu 737 české společnosti Smartwings hlásil v pondělí před přistáním na pražském Letišti Václava Havla poruchu klapek. Stroj nakonec bezpečně dosedl na ranvej, kde už na něj čekali hasiči, kteří mu museli ochladit brzdy. Nikomu ze 172 lidí na palubě se nic nestalo.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boeing 737-800 české společnosti Smartwings (archivní foto) | Foto: Pedro Aragão | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY 3.0,©

„Kolem 11.30 bezpečně přistálo na pražském letišti letadlo na pravidelné lince z Rhodosu do Prahy. Pilot krátce před přistáním hlásil poruchu klapek. Nicméně letadlo bezpečně přistálo a všichni cestující jsou v pořádku,“ uvedl pro iROZHLAS.cz mluvčí letiště Roman Pacvoň.

U přistání zasahovali také letištní hasiči, což mluvčí označil za standardní postup. „Přistávací manévr bez klapek byl náročný na brzdy, které naše jednotka po měření termokamerou dochladila přetlakovou ventilací,“ uvedli na svém facebooku.

„Kapitán letadla si na přistání v Praze vyžádal součinnost letištních složek z důvodu závady na klapkách. V 11.26 letadlo bezpečně přistálo,“ potvrdila mluvčí Smartwings Vladimíra Dufková.

Let společnosti Smartwings s jedním motorem byl chybou posádky, ukázalo šetření dopravce

Číst článek

„Přistání proběhlo bez problémů, bezpečnost cestujících nebyla ohrožena. Na palubě bylo 166 cestujících a šest členů posádky,“ dodala s tím, že společnost má zhruba 300 letů denně.

„Po přistání bylo letadlo podrobeno důkladné technické kontrole, došlo k výměně vadného senzoru a poté bylo letadlo nasazeno zpět do provozu,“ přiblížila Dufková.

Kvůli závadě si na letišti pobyli déle cestující. „Zpoždění na navazujícím letu z Prahy do Kefalonie činilo hodinu a 45 minut,“ upřesnila.

Hasiči při zásahu u letadla společnosti Smartwings | Zdroj: HZS Letiště Praha - ARFF Prague Airport

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme