Přehled tisku: nové taktiky šmejdů, sto mostů v havarijním stavu i ostravský nákup doubledeckerů

Deník Právo přináší informaci o tom, že si Ostrava plánuje pořídit doubledeckery, které mají vyřešit problém s parkováním u zoologické zahrady. Šmejdi podle Regionálního deníku přicházejí s novou taktikou a Mladá fronta Dnes informuje o mostech v havarijním stavu. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostrava plánuje pořídit doubledeckery, na snímku je typ autobusu, který jezdí v Londýně. (ilustrační foto) | Foto: Ministerstvo zahraničních věcí

Mladá fronta DNES

Téměř stovka mostů v Česku je v havarijním stavu, všímá si toho Mladá fronta DNES. Platí na nich dopravní omezení. Nejvíce nevyhovujících mostů je v Jihomoravském kraji, celkem 29. Zato v Plzeňském, Jihočeském, Moravskoslezském a Zlínském není v havarijním stavu ani jeden most.

Celkový počet mostů v havarijním stavu ale klesá. Loni v červenci jich bylo 108, na začátku letošního roku 96. A ve zmiňovaném Jihomoravském kraji se za tu dobu jejich počet snížil o čtyři. Ostatně silničáři za jejich opravy utrácí stovky milionů korun.

Přehled tisku: nedýchatelno v Ostravě a jednodušší bodový systém

Číst článek

Regionální deník

Toho, že si šmejdi našli nové praktiky, si všímá Regionální deník. Podvodníci, kteří seniorům nabízejí nevýhodné zboží, místo předváděcích akcí teď tisknou také podvodné inzeráty.

Lákají v nich třeba na zázračné léky proti bolestem kloubů, dietní doplňky nebo třeba na digitální naslouchátka. Jde však o klamavou reklamu. Slibované výsledky totiž inzerované produkty zpravidla lidem nenabídnou. Například kvalitu zmiňovaného naslouchátka - podle letáku zlevněného na pouhých 1590 korun - nepotvrzuje žádná studie.

Právo

Ostrava si pořídí legendární dvoupatrový autobus, píše to deník Právo. Takzvaný doubledecker je známý především z Londýna. Cestující bude zdarma převážet mezi Dolními Vítkovicemi a zoologickou zahradou. Poprvé má vyjet v létě. Vedení Ostravy chce dvoupatrovým autobusem vyřešit problém s parkováním u zoologické zahrady. Doubledecker si město buď pronajme, nebo koupí.

Jakub Horáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme