‚Šmejdi‘ se vydávají za zástupce Státního zdravotního ústavu a prodávají po telefonu kloubní preparáty

Lidé by si měli dát pozor na telefonické nabídky kloubních preparátů se slevou za zodpovězení několika otázek. Státní zdravotní ústav varuje, že k tomu někdo zneužívá jeho jméno, aby z lidí vylákal peníze. V poslední době takových případů přibývá, uvedl ředitel ústavu Pavel Březovský.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tak zvaní šmejdi prodávají po telefonu kloubní preparáty (ilustrační foto) | Foto: Janetta Němcová | Zdroj: Český rozhlas, Český rozhlas Radiožurnál

Takzvaní šmejdi prodávají po telefonu jménem Státního zdravotního ústavu kloubní preparáty. Vybírají si především straší lidi a přípravky nabízejí se slevou za zodpovězení několika otázek. Odměnou má být zařazení do slosování o zájezd do Piešťan. Státní zdravotní ústav varuje, že průzkumy takto nikdy neprovádí.

Inspektoři zjistili pochybení u většiny kontrolovaných e-shopů. Chybí třeba informace o reklamaci

Číst článek

„Výhrou má být zájezd do lázní Piešťany. Samozřejmě se nikdo takového zájezdu nezúčastní. Státní zdravotní zdravotní ústav se důsledně distancuje od jakékoli takové akce,“ uvedl Pavel Březovský.

„Pokud by byla nějaká řízená akce, ve které se bude zjištovat situace dejme tomu ve výskytu některých onemocnění nebo podobně, tak je to vždy na webových stránkách Státního zdravotního ústavu,“ informoval ředitel Ústavu.

„Doporučujeme jednotlivým postiženým, aby se obrátili na Českou obchodní inspekci,“ řekl Březovský. Podle něj v tuto chvíli celou záležitost řeší policie.

Eva Šelepová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme