Smrt herce Třísky byla nešťastná náhoda, oznámila policie. Vyzývá svědky s fotkami, aby se přihlásili

Policie zatím vyšetřuje smrt herce Jana Třísky jako nešťastnou náhodu. Jak Radiožurnálu řekl mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan, podle dosavadních informací nešlo o sebevraždu. Herec Jan Tříska spadl v sobotu odpoledne z Karlova mostu do Vltavy, na následky vážných zranění zemřel v noci v nemocnici. Policejní mluvčí Hulan vyzývá svědky, aby se přihlásili.

Praha (Aktualizováno: 12:52 25. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Tříska | Zdroj: Martin Štěrba, ČTK

„Z výsledku dosud provedeného vyšetřování vyplývá, že v dané události šlo spíše o nešťastnou náhodu než cílené jednání osmdesátiletého muže. Nicméně v tomto směru policisté prošetřující tuto událost prosí každého, kdo kolem 16. hodiny v sobotu byl na Karlově mostě a pořizoval si foto nebo videomateriály, ať se přihlásí policistům prostřednictvím linky 158,“ sdělil Radiožurnálu Hulan.

Podle svědkyně se celá událost odehrála kolem čtvrt na čtyři odpoledne. „Myslím, že to byl sedmý pilíř se svatým Václavem. Tam je takové trojsošší, kde seděl starý člověk, který byl opřený o tu sochu a měl nohy směrem k řece. Bylo mi to divné, šla jsem se za ním podívat a zeptala jsem se ho jestli je všechno v pořádku. A on mi řekl, že ano. Nedalo mi to a řekla jsem mu, jestli by nebylo lepší, kdyby si ty nohy nedal na druhou stranu, a on mi odpověděl, že takhle je mu tam dobře. Ani jsem nepoznala, že jde o pana Třísku,“ sdělila Radiožurnálu svědkyně Jitka.

Podle svědkyně se také Tříska usmíval, nevypadal zmateně nebo naštvaně a vypadal, že ví co dělá.

„Honza Tříska byl v perfektní kondici a těšil se na velikánskou roli. Poslední měsíce nežil ničím jiným. Představa, že by přiletěl z Kalifornie, absolvoval kostýmní zkoušky a šel ukončit život, je naprosto hloupá,“ napsal Mádl na příspěvku na facebooku.

Jan Tříska v sobotu spadl z pražského Karlova mostu a utrpěl vážná zranění. V sobotu hovořily první informace o tom, že muž z mostu skočil.

Od pondělí měl přitom Tříska natáčet nový film Na střeše režiséra Jiřího Mádla. Jan Tříska má za sebou řadu úspěšných filmů, například Obecnou školu. Za svou divadelní práci získal Cenu Alfréda Radoka.

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme