Smrt školačky zavinila srdeční vada

Čtrnáctiletá dívka z karvinské základní školy, která zemřela při hodině tělocviku, trpěla skrytou srdeční vadou. Prokázala to soudní pitva. Matka jedné ze spolužaček tvrdí, že na vině je učitelka. Ta prý měla dívku nutit běhat, i když si předtím stěžovala, že jí není dobře. Vedení školy to však popírá. Mluvčí karvinské policie Petra Cieslarová řekla, že vyšetřovatelé zatím žádné cizí zavinění nezjistili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle policejní mluvčí tělocvikářka dívce okamžitě poskytla první pomoc a byla přivolána také rychlá záchranná služba. Školačku se ale už zachránit nepodařilo. Policejní mluvčí také potvrdila, že dívka neměla od své dětské lékařky žádná omezení či úlevy pro hodiny tělocviku. Na to poukazuje také ředitel školy Jiří Šnapka. "Dívka měla 4. září potvrzeno, že je zdravá a že může cvičit bez omezení." Podle ředitele je tělocvikářka na žáky náročná a vyžaduje od nich aktivitu, což je ale v pořádku. V osudný den byla hodina tělesné výchovy podle jeho slov vedena normálním způsobem.

Marika Táborská, Tomáš Piňos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme