Smrt Terezky Čermákové podruhé před soudem

Kladenský okresní soud podruhé otevřel jeden z nejsledovanějších případů posledních let. Na lavici obžalovaných usedla Helena Čermáková, která je podezřelá, že zavinila smrt své dcery Terezky. Před soudem se vystřídali svědci, kteří vypovídali o posledních hodinách života pětileté dívky. Hlavní vyšetřovatel případu Milan Řečínský zopakoval přesvědčení, že Čermáková své dítě nezalehla v opilosti, jak tvrdí, ale že Terezku záměrně opila. Ta se pak asi zadusila zvratky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Myslím, že Helena Čermáková by si měla sáhnout do svědomí. Pokud jsou doma v bytě dva lidé, to znamená dcera a matka, tak asi těžko to dítě mohlo vypít alkohol samo v takovém množství, v jakém bylo", uvedl vyšetřovatel, který dnes také u soudu vypovídal.

Matka Heleny Čermákové, její sestra a další osoby se před soudem shodly, že sedmadvacetiletá žena pobývala večer před smrtí Terezky v pizzerii, kde vypila pět piv a stejné množství "panáků". Přesto ale nejevila známky opilosti, dceru odvedla domů a odtud zamířila do jiné restaurace. Zpátky se vrátila až ráno.

Stejní svědci pak uvedli, že Terezka nepila nikdy před tím alkohol a doma k němu neměla přístup. Otázkou proto zůstává, jak se do jejího těla před smrtí tak velké množství dostalo.

Předvolaný požární znalec ve své výpovědi potvrdil, že mrtvé tělo dívky někdo polil benzínem a zapálil. V uzavřeném prostoru základů hájenky, kde se tělo po téměř třítýdenním pátrání nakonec našlo, ale brzy vyhořel kyslík a oheň uhasl.

Čermáková je obviněna z ublížení na zdraví s následkem smrti, za což ji hrozí až osm let vězení. Před soudem odmítá vypovídat.

Hlavní slovo při prvním přelíčení měli soudní znalci. Ti prokázali, že Terezka Čermáková měla před svou smrtí v těle půl druhé promile alkoholu a udusila se s největší pravděpodobností vlastními zvratky. Mrtvé tělo pak matka ukryla v nedalekém lesoparku a zapálila. Po těle dítěte pátraly stovky policistů loni v létě skoro tři týdny.

Další výpovědi pak potvrdily, že Čermáková má sama blízko k alkoholu, její osobnost je velmi jednoduchá a v krizových situacích může jednat zkratkovitě. Podle znalců z oboru psychologie a psychiatrie je nicméně schopná své chování korigovat.

Líčení s Helenou Čermákovou bylo po vyslechnutí svědků a požárního znalce znovu odročeno. Pokračovat bude 8. března.

Ladislav Pavlík, Marika Táborská, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme